64 יח"ד, בשכונת נופים, מודיעין

על הפרויקט

בפרויקט "פסגות על הפארק" המגרשים ממוקמים בחלק הצפוני של התב"ע, וצופים אל פארק ענבה. המגרשים מאופיינים בבנייה מדורגת, כל הדירות פונות לפארק ענבה. 132 יח"ד, דירות גן 4 חדרים דירות 4, 5 חדרים ופנטהאוזים.

 

מחפשים את מקום המגורים הבא שלכם במודיעין? הכירו את פסגות על הפארק מודיעין!

ממש כפי שקורה בכל הערים בישראל, ניתן לראות שגם מודיעין היא עיר שנמצאת תמיד בתנועה ובהתפתחות אינסופית. לכן, אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שרוצים להתקדם ולשדרג את חוויית המגורים של המשפחה שלהם, אתם חייבים להכיר את פרויקט "פסגות על הפארק" במודיעין. המגרים של הפרויקט ממוקמים למעשה בחלק הצפוני של התב"ע, ובפועל הם צופים ישירות אל פארק ענבה. בנוסף, האזור הזה מציע את כל מה שחשוב במגורים בעיר כמו מודיעין: יציאה וכניסה לעיר בקלות, במהירות ובלי עמידה בפקקים, אז למה אתם מחכים? בואו לראות, להתרשם ולבחור את הנכס המתאים למשפחה שלכם! 

השילוב בין טבע ועיר 

חלק ממה שהופך את פסגות על הפארק מודיעין לפרויקט שאתם חייבים להכיר מקרוב, זה השילוב שהוא מציע בין טבע, סביבה ירוקה ונגישות. חלק ממה שהופך את שכונת הציפורים לאטרקטיבית כל כך, זה המיקום שלה. פסגות על הפארק מודיעין זה למעשה פרויקט שמציע לנו: 

 • קרבה של מרחק דקות נסיעה למרכז המסחרי 
 • קרבה לכל מקומות הפנאי והבילוי 
 • קרבה אל מוסדות חינוך לגילאים שונים 
 • קרבה ונוף אל פארק ענבה 

לכן בהחלט ניתן לומר שבחירה בפרויקט כמו פסגות על הפארק מודיעין היא למעשה בחירה המשלבת בתוכה טבע, עיר ונוחות. מחכה לכם כאן איכות חיים גבוהה שלא תמצאו בקלות במקומות אחרים, אז למה שלא תבואו לראות עוד היום את הפרויקט בהתהוות? 

בואו לבחור את הדירה הנכונה לכם 

פסגות על הפארק מודיעין זו בחירה נהדרת, בין היתר, בגלל האפשרויות שהפרויקט הזה מציע. לא רק שתוכלו לראות וליהנות כאן מתכנון אדריכלי מוביל, אלא גם תהיה לכם אפשרות לבחור בין שלל דירות בגדלים שונים. לבחירתכם עומדות דירות משפחתיות עם 4 חדרים, דירות עם 5 חדרים ולא מעט דירות גן מקסימום שתוכלו להתרשם גם מהן. אם כל זה לא מספיק לכם, אתם תוכלו לראות בפרויקט פסגות על הפארק מודיעין גם מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים מפוארים במיוחד. לכן, אם החלום שלכם היה לגור במקום מקסים שמציע חוויית מגורים אחרת לגמרי מכל מה שכולנו הכרנו, פסגות על הפארק זו אופציה אטרקטיבית במיוחד. 

מקום טוב למשפחה שלכם 

כפי שאתם יודעים, מודיעין היא עיר דינאמית וצעירה שלמעשה מתאימה את עצמה ואת ההתפתחות שבה לדרישות של התושבים. לכן ניתן למצוא בה פרויקטים מהממים כמו שכונת הציפורים ופסגות על הפארק מודיעין למעשה מציעה חוויה אחרת לכל המשפחה. יש כאן חינוך ברמה הגבוהה ביותר ושלל אטרקציות ופעילויות שמתאימות לכל הגילאים. לכן, גם אם אתם מתכוונים לעבור לגור באחת מהדירות היפות בפרויקט הזה עם כל המשפחה, אתם תראו שכולכם תמצאו את מקומכם בקלות. לחיות מול פארק ואגם ענבה זה מסוג אותם הדברים שאחרי שמתחילים לעשות אותם, כבר אי אפשר להבין איך חיינו לפני זה, מול נופים אחרים ובמקומות פחות יפים. 

מיקום במפה

גלריית תמונות

תמונה של בניין ייחודי אילה אגם

נובמבר 2019

תמונה של השכונה בחריש פרויקט אילה אגם

נובמבר 2019

פברואר 2019

פברואר 2019

דצמבר 2018

דצמבר 2018

פסגות על הפארק דצמבר 2018 (3)

דצמבר 2018

פסגות על הפארק דצמבר 2018 (2)

דצמבר 2018

אוקטובר 2018

אוגוסט 2018

אוגוסט 2018

אוגוסט 2018

אוגוסט 2018

אוגוסט 2018

נובמבר 2018

יולי 2018

יולי 2018

יולי 2018

יולי 2018

יולי 2018

יולי 2018

יולי 2018

מאי 2018

מאי 2018

מאי 2018

מרץ 2018

מרץ 2018

מרץ 2018

מרץ 2018

מרץ 2018

דצמבר 2017

דצמבר 2017

עיקרי מפרט טכני

הבניין

תכנון אדריכלי חדשני ומוקפד
2 דירות בקומה
לובי מעוצב
מעלית איכותית
פיתוח סביבתי ירוק לרבות שטחי חניה וגינון
מרפסת שמש כולל מעקה אלומיניום בשילוב זכוכית
חיפוי חוץ באבן משולב טיח

הדירה

ארונות אמבטיה בחדרי רחצה
 חיפוי קרמיקה במגוון רחב של דוגמאות
כלים וברזים משודרגים תוצרת חמת או גרואה
 ארון מטבח באורך כ-8 מטר מחברות מובילות
 דלת כניסה מעוצבת
 דוד שמש סולארי
 דלתות פנים למינטו יוקרתיות
  אביזרי חשמל משודרגים תוצרת גוויס / ביטיצינו / ויסבורד
חניה לכל דירה
מחסן לכל דירה
חלונות חשמליים
נקודות טלויזיה וטלפון בכל חדרי הדיור
הכנה למערכת קולנוע ביתית בחדר הדיור
הכנה למיזוג אוויר כולל צנרת גז, ניקוז ונקודות חשמל
 חשמל תלת-פאזי
 חלון ממ"ד דריי קיפ
 משטח מטבח אבן קיסר, מבחר גוונים לבחירה
 חיפוי קרמיקה במטבח במגוון דוגמאות
 ריצופים חדרים יבשים 60/60-מבחר גונים לבחירה
 ריצופים בחדרים רטובים בגדלים שונים-מבחר גונים לבחירה
 הכנה לתנור חימום בחדרי רחצה

צור קשר

  ידוע לי כי בהשראת פרטים האישים אני מאשר/ת קבלת שיחת טלפון שיווקית וחומרים פרסומים בנוגע לפרויקט מחברת אילה אגם וזאת גם אם ועל אף שפרטי נמצאים במאגר "אל תתקשרו אלי" של הרשות להגנת הצרכן.

  מהי קבוצת רכישה?

  קבוצת רכישה היא התארגנות של אנשים פרטיים לרכישת מקרקעין ולבניית פרויקט מגורים במשותף. החברה מלווה את הקבוצה באופן מקצועי החל משלב ההצטרפות, דרך רכישת הקרקע ובניית הפרויקט ועד לקבלת המפתח. הקבוצה ממנה נציגות מקרב חברי הקבוצה אשר פועלת במשותף עם החברה לקידום הפרויקט. הקבלן המבצע של הפרויקט נבחר לאחר עריכת מכרז קבלנים במהלכו בוחנת החברה, בשיתוף עם וועד הקבוצה, את ההצעות שהתקבלו, וזאת ביחס לאיכות הבניה, החוסן הפיננסי, עמידה בלוחות זמנים והמחיר. הקבלן מעמיד לטובת חברי הקבוצה ערבות ביצוע ומתחייב ללוחות זמנים לביצוע הפרויקט. במקרה של איחור – עליו לפצות את חברי הקבוצה בשכ"ד יחסי.

  כניסה למידע לרוכשים

  מידע לרוכשים

  הודעות

  • 16/02/2022
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   כזכור, עדכנו אתכם לפני כחודש וחצי על חתימת ההסכם עם חברת מנוליד.

   אנו מבקשים לעדכן אתכם לגבי הסטטוס הנוכחי כדלקמן:

   נציגות הקבוצה, יחד איתנו ועם משרד עורכי הדין ששכרה הקבוצה (משרד עו"ד הורוביץ) מבצעים בקרה שוטפת על אופן מימוש ההסכם.
   למרות החתימה על ההסכם הנ"ל מלפני כחודש וחצי, העיסוק שלנו ושל חברי הנציגות בנושא מימוש ההסכם ע"י הקבלן (לרבות בדירה שטרם נמסרה) מתבצע באינטנסיביות גבוהה ברמה יומיומית, במטרה לנסות להגיע לתוצאות המיטביות מול הקבלן במסגרת הסיטואציה הקיימת.
   מחד, מצד הקבוצה וועדי הבתים מומש ההסכם במלואו לעניין הסיורים המשותפים עם הקבלן בשטחים הציבוריים.
   מאידך, מצד הקבלן ההסכם ממומש באופן חלקי ולא מספק לדעתנו, לדעת הנציגות ולדעת עורכי הדין המייצגים את הקבוצה. לפיכך נשלח לקבלן מכתב בנושא בתחילת השבוע ממשרד עורכי הדין, המתריע על הפרות הסכם מצידו.
   חלק מהותי מהעניין נעוץ בטיפול הקבלן בתקלות דחופות בדירות (בשונה מתקלות שאינן דחופות)- דרשנו בכתב מספר פעמים מהקבלן לדווח על סטטוס הטיפול והקבלן לא העביר עד היום דו"ח סטטוס מסודר, למעט עדכונים נקודתיים לגבי דירות כאלו או אחרות בהן טיפל ואמירות כלליות לפיהן יש לו צוותי עבודה בשטח ושהם כן מטפלים בתקלות הדחופות.
   לאור אי הדיווחים מצד הקבלן נאלצנו לאחרונה לפנות ביוזמתנו לאותם מחברי הקבוצה שפנו בזמנו לגבי תקלות דחופות שיש להם בדירות, שלגביהם לא היה לנו מידע עדכני מהם או מהקבלן, וביקשנו מהם עדכון האם מנוליד יצרו עימם קשר, האם הגיעו לתקן וכו' (שוב, הדגש הינו לגבי בעיות דחופות בלבד). את התשובות שקיבלנו העברנו לנציגות ולמשרד עורכי הדין, ואלו הוציאו כאמור בתחילת השבוע מכתב בנושא לקבלן.
   אנו מקווים שעקב כך יחול שיפור מהותי בנושא הטיפול בבעיות הדחופות בדירות מצד הקבלן.
   כמו כן נכון למועד זה הקבלן טרם סיים את ביצוע התיקונים בשטחים הציבוריים בבניינים, אף שנמצא בשטח ועובד – עניין הקשור בהפחתות סכומי הערבות שלו לפי ההסכם החדש. כלומר, הקבוצה טרם שחררה לקבלן כל סכום מהערבות.
   נמשיך לעדכנכם גם בהמשך.

  • 15/11/21

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך להודעות העדכון ששלחנו לכם ביום 5.10.21 וביום 17.10.21 להלן פני הדברים נכון להיום:

   1. בהמשך לעדכונים ששלחנו בעבר נזכיר שוב את הדברים הבאים:
   2. עם מסירת החזקה בכל הדירות בפרויקט (למעט בדירה אחת) דרש הקבלן להמיר את ערבות הביצוע הבנקאית הקיימת שנתן לקבוצה (בסכום של כ- 2.9 מיליוני ₪) לערבות בדק (כ- 1.3 מיליוני ₪). הקבלן טוען כי בהתאם לחוזה בין הצדדים זוהי זכותו, וכן טוען כי ההפחתה של סכום הערבות יאפשר לו שחרור של מקורות כספיים לצורך הטיפול בתיקוני בדק.
   3. בשל התשובה השלילית שקיבל לדרישתו להמרת ערבות הביצוע לערבות בדק, הודיע הקבלן כי לעת עתה הוא משהה את מתן השירות בפרויקט, עד שהערבות תומר כאמור.
   4. בהמשך לכך הוציא עו"ד משה סימנה, בשם הקבוצה, מכתב לקבלן, המציג את הטיעונים לכך שטרם בשלה העת להמרת הערבות, וכי לאור אמירות הקבלן על הפסקת מתן שירות הקבוצה שומרת לעצמה את הזכות לפעול בכל צעד משפטי, לרבות חילוט ערבות, על מנת לתת מענה לצורך בביצוע תיקונים.
   5. בתגובה לכך, עורך הדין של הקבלן הוציא מכתב, המציג טיעונים לכך שלדעתו כן בשלה העת להמרת הערבות, דרש את המרת הערבות תוך ציון שאם לא ייעשה כן הוא יפנה לסעד משפטי, בו יבקש מבית המשפט להורות לקבוצה להמיר את הערבות.
   6. ציינו בפניכם שבינתיים פונים אלינו מספר חברים לגבי אי קבלת שירות שוטף מחברת מנוליד לגבי תיקונים. נזכיר שביקשנו מאותם חברים לפנות בכתב לחברת מנוליד ולעדכן אותנו בפרטי הפניות. הערכנו שבתקופה הקרובה לאחר פרסום המייל שלנו לא יינתן על ידם שירות, וציינו שכל אחד מחברי הקבוצה שנתקל באי מענה יעשה את השיקול שלו האם להמתין או האם מדובר בעניין דחוף שאינו סובל דיחוי – במקרה כזה עליו להודיע בכתב לחברת מנוליד כי בלית ברירה הוא ייאלץ להביא מי מטעמו שיתקן, לשמור את התיעוד לכך ולנסות לקבל ממנוליד החזר, בידיעה שקיים ספק סביר לכך שאכן יוכל לקבל החזר כזה לאור הנסיבות שתוארו לעיל.
   7. כתבנו שעדיין, למרות הבעייתיות הקיימת, הסיטואציה הנוכחית טובה לעין ערוך מהמצב בו הדירות (למעט דירה אחת כאמור) לא היו נמסרות לדיירים בשל סכסוכים כאלו או אחרים מול הקבלן, ושנמשיך לעדכנם בנושא.
   1. בהמשך לכך, נעשו ונעשים ניסיונות הדדיים לפעול במקביל בשני מישורים:
   1. במישור המשפטי– מכיוון שעו"ד משה סימנה אינו נותן שירותים בתחום הלטיגציה (ייצוג בבימ"ש) וממילא שירות זה אינו כלול במסגרת שכה"ט שלו בפרויקט, פנתה נציגות הקבוצה למשרד עורכי דין ש. הורוביץ על מנת שזה ייצגה בהליכים המשפטיים בבית המשפט ככל שאכן יהיו הליכים כאלו. בהתאם לכך נערכה פגישה של חברים מהנציגות, יחד עם עו"ד משה סימנה, במשרד עו"ד הורוביץ ומתקיים קשר רציף שלהם מול משרד עורכי הדין. בהמשך לכך ממשיכה להיות תכתובת בין עורכי הדין של חברת מנוליד לבין משרד הורוביץ ("מכתבי עורכי דין").
   2. במישור שאינו משפטי– ממשיך דיאלוג מול הנהלת חברת מנוליד במטרה למצוא נוסחה שתספק את שני הצדדים. לדוגמא, נערכה במשרדי חברת אילה אגם פגישה ללא עורכי דין, יחד עם הנהלת אילה אגם, חברים מהנציגות, מנכ"ל מנוליד מר נתן שטרית ומר אשר אקוקה. מעבר לכך ממשיך דיאלוג של הנציגות מולם והתייעצויות פנימיות של הנציגות עם חברת אילה אגם (לרבות ישיבת נציגות שנערכה במשרדי אילה אגם ביום חמישי האחרון) ועם עו"ד משה סימנה. נכון לעכשיו טרם נמצאה נוסחה מקובלת כזו על הצדדים. אנו מקווים מאד שכן תימצא ושתחסוך את הצורך בהתדיינויות בבתי משפט.
   1. כהמשך לכך, וכפועל יוצא של אי עמידת הקבלן בתנאי ההסכם עם הקבוצה, לרבות הפסקת תיקון ליקויי החזקה והבדק בשטחים הציבוריים ובדירות, דיווח חלקי בכל הקשור לסטטוס הטיפול בליקויי החזקה וכן אי הבהירות בנושא המשך הטיפול מצידו ויצירת מצג ע"י הקבלן כלפי חברי הקבוצה בנוגע להתקשרות עמו, המבטא את עמדתו בלבד, הנציגות ואנחנו מבקשים מחברי הקבוצה להעביר את המידע שלהלן:
   1. עותק מרשימת ליקויי החזקה שבפרוטוקול מסירת חזקה בדירה– כזכור, לפרוטוקול המסירה נלוותה רשימה של ליקויים (ככלל, נערכה בעת סיור טרום המסירה), כאשר ליד כל ליקוי יש מקום לחתימת חבר הקבוצה לאחר תיקון הליקוי. נציין, שברשותנו העתקים כאלו שהקבלן מסר בזמנו לחברת הפיקוח, אולם יתכן, כטענת הקבלן, שיש דירות בהן בוצע תיקון לאחר מכן, והקבלן טרם החתים את בעל הדירה ליד סעיף הליקוי. לפיכך, נודה אם תעברו על הרשימות הנ"ל ותציינו גם ליד סעיפים שכן תוקנו שהם אכן תוקנו (גם אם טרם חתמתם בזמנו במסמך על ביצוע התיקון). כל הנ"ל בהנחה שאכן יש ברשותכם עותק מרשימת הליקויים שנרשמה בעת קבלת החזקה בדירה.
   2. רשימת ליקויים חדשים בדירה שנתגלו לאחר קבלת החזקה ("ליקויי בדק") שפניתן לגביהם למוקד של מנוליד ושטרם תוקנו – חשוב להדגיש שהכוונה היא רק לליקויים שדווחו על ידיכם באופן מסודר למוקד של חברת מנוליד, וגם שמדובר בליקויים דחופים יחסית שמטיבם, הטיפול בהם אינו נעשה במרוכז רק בסוף שנת הבדק, אלא שנדרש להם מענה דחוף (כגון בעיות חשמל ואינסטלציה).
   1. נבקש לציין כי חלק מהדיירים כבר העבירו את המידע לעיל לידי הנציגות ואינם מתבקשים לעשות זאת שוב. דיירים שטרם עשו זאת מתבקשים לערוך את הרשימות בהקדם ולהעביר אל שרון אברס מאילה אגם במייל sharon@ayala-agam.com ,  , תוך ציון מס' בניין, מס' דירה, שם הפרויקט ושם בעל הדירה.

    

    

   נמשיך לעדכן בנושא.

  • 17/10/2021
   פי שעדכנו, עם מסירת החזקה בכל הדירות בפרויקט (למעט בדירה אחת לגביה קיימים חילוקי דעות בין הצדדים) דרש הקבלן להמיר את ערבות הביצוע הבנקאית הקיימת שנתן לקבוצה (בסכום של כ- 2.9 מיליוני ₪) לערבות בדק (כ- 1.3 מיליוני ₪). הקבלן טוען כי בהתאם לחוזה בין הצדדים זוהי זכותו, וכן טוען כי ההפחתה של סכום הערבות יאפשר לו שחרור של מקורות כספיים לצורך הטיפול בתיקוני בדק.
   בשל התשובה השלילית שקיבל לדרישתו להמרת ערבות הביצוע לערבות בדק, הודיע הקבלן כי לעת עתה הוא משהה את מתן השירות בפרויקט, עד שהערבות תומר כאמור.
   בהמשך לכך הוציא עו"ד משה סימנה, בשם הקבוצה, מכתב לקבלן, המציג את הטיעונים לכך שטרם בשלה העת להמרת הערבות, וכי לאור אמירות הקבלן על הפסקת מתן שירות הקבוצה שומרת לעצמה את הזכות לפעול בכל צעד משפטי, לרבות חילוט ערבות, על מנת לתת מענה לצורך בביצוע תיקונים.
   עורך הדין של הקבלן הוציא לפני מספר ימים מכתב תגובה, המציג טיעונים לכך שכן בשלה העת להמרת הערבות, דורש את המרת הערבות, אחרת יפנה לסעד משפטי, בו יבקש מבית המשפט להורות לקבוצה להמיר את הערבות.
   כמו כן עדכנו אותנו מספר דיירים כי הקבלן טוען שבמקרה כזה יתבע "אישית" את חברי הקבוצה על נושא זה ועל נושאים נוספים (אבל עו"ד משה סימנה הסביר שאין משמעות מיוחדת לאמירה זו, מכיוון שזו קבוצת רכישה, וממילא כל תביעה שמוגשת כנגד הקבוצה היא כנגד חברי הקבוצה, כך שלאמירה זו אין כל משמעות שונה מתביעה נגד הקבוצה, כקבוצה).
   נציגות הקבוצה, עו"ד משה סימנה ואנחנו עוסקים בנושא מדי יום, הן בהיערכות לכך שהנושא יעבור לערכאות משפטיות והן בניסיונות שלנו (אילה אגם) מול הקבלן מחד ומול הנציגות מאידך לגשר ולמצוא פתרונות פשרה כאלו או אחרים שיביאו לשמירה על האינטרסים של כל הצדדים, על מנת לחסוך את הצורך להגיע לבית משפט. ניסיונות למציאת פשרה אלו מתוכננים להימשך גם השבוע מתוך הבנה של שני הצדדים שללא פתרון כבר השבוע, סביר מאד שהנושא יועבר למישור המשפטי.
   בינתיים פונים אלינו מספר חברים לגבי אי קבלת שירות שוטף מחברת מנוליד לגבי תיקונים. נבקש מאותם חברים לפנות בכתב לחברת מנוליד ולעדכן אותנו בפרטי הפניות. יש להפנים שבתקופה הקרובה מאד לא יינתן על ידם שירות (גם לפני כן רמת השירות לקתה בחסר, אבל עכשיו מדובר על עצירה מוחלטת), כך שכל אחד מחברי הקבוצה שנתקל באי מענה יעשה את השיקול שלו האם להמתין או האם מדובר בעניין דחוף שאינו סובל דיחוי – במקרה כזה עליו להודיע בכתב לחברת מנוליד כי בלית ברירה הוא ייאלץ להביא מי מטעמו שיתקן, לשמור את התיעוד לכך ולנסות לקבל ממנוליד החזר, בידיעה שקיים ספק סביר לכך שאכן יוכל לקבל החזר כזה לאור הנסיבות שתוארו לעיל.
   מבחינת "חצי הכוס המלאה"- אין ספק שהסיטואציה הנוכחית בה נמצא הפרויקט, בה כל הדירות (למעט אחת) נמסרו בפועל לדיירים לאחר תקופה משברית של נפילת קבלן ועיכובים במסירת הדירות מסיבות שונות שהכרתם מקרוב "על בשרכם" – עדיין סיטואציה זו טובה לעין ערוך מהמצב בו הדירות לא היו נמסרות חלילה לדיירים בשל סכסוכים כאלו או אחרים מול הקבלן. המיקוד עבר כעת לנושא ליקויים ותקלות, אבל הדירות (למעט אחת כאמור) בידיכם חברי הקבוצה.
   נמשיך לפעול בנושא ונעדכן אתכם בהתפתחויות.
  • 05/10/2021
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   נבקש לעדכן כי נערכה אתמול ישיבת נציגות הקבוצה, בהשתתפות נציגי אילה אגם, עו"ד משה סימנה וארבעה חברי נציגות (חלקם בזום). לחלק מהישיבה הוזמנו נציגי הקבלן על מנת לדון מולם בנושאים שונים.
   במהלך הפגישה התפתח עימות נוסף מול הקבלן בנושאים הקשורים לכספים מחד ולתיקוני ליקויים מאידך.
   בשל מסירת כל הדירות לדיירים (למעט דירה אחת) קבלן דרש להמיר את ערבות הביצוע הקיימת (בסכום של כ- 2.9 מיליוני ₪) לערבות בדק (כ- 1.3 מיליוני ₪ בהתאם לחוזה). כמו כן טרם אושרו וטרם שולמו לקבלן כספים מתוך החוזה, בעיקר כיוון שטרם הציג אישורי דיירים על סיום ביצוע תיקוני חזקה בדירות ובשטחים הציבוריים.
   הקבלן טען בישיבה כי מבחינה חוזית הוא זכאי להפחתת הערבות, כי הוא זקוק להפחתה זו בדחיפות מבחינת תזרים המזומנים שלו ועל מנת לאפשר המשך ביצוע תיקונים.
   התשובה שניתנה לו היא שטרם בשלה העת להפחתת הערבות, מטעמים שונים, זאת לצד טענות על טיפול חלקי ולא מספק בתקלות. עניין זה הביא לעימות ולאמירות מצד הקבלן שיפסיק כלל את ביצוע התיקונים ככל שלא תופחת הערבות.
   הקבלן שלח היום הודעת ווטסאפ לחברי הקבוצה הכוללת מידע לא נכון (למשל שהשתתפו בפגישה שני חברי נציגות בלבד), אמירות שבאי המרת הערבות לבדק יש משום הפרת חוזה מצד הקבוצה, וכי ככל שהערבות לא תומר בטווח זמן מידי לא יינתנו שירותי תיקונים לחברי הקבוצה.
   איומים אלו של הפסקת ביצוע התיקונים מטופלים על ידי נציגות הקבוצה ועו"ד משה סימנה בליווי שלנו ונעדכנכם לגביו בהמשך.

  • 29/08/2021
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   פנו אלינו חברי קבוצה בשאלות לגבי "תשלומי איזון" בהמשך להתכתבות פנימית של חברי הקבוצה בווטסאפ. להלן הבהרה בנושא.
   ראשית נבקש להבהיר כי מאיתנו לא יצאה כל הודעה בנושא.
   בישיבה שערכנו השבוע עם חברי נציגות הקבוצה הועלו מספר נושאים. אחד הנושאים שהועלו ע"י אחד מחברי הנציגות הוא בקשה לבחון את האפשרות של תשלומי איזון בין חברי הקבוצה כיוון שיש פער משמעותי לדבריו בין חברי הקבוצה במועדי האכלוס. מכל מקום, הנושא טרם נבחן (לרבות בחינה משפטית) וטרם התקיים דיון לגביו כיוון שהעיתוי לכך מוקדם מדי. ממילא גם שלא התקבלה עדיין כל החלטה בנושא ע"י נציגות הקבוצה.
   נציין, כי בכל פרויקט שאנו מלווים, העיתוי לבחינה מעין זו הינו רק לאחר סיום חשבון סופי עם הקבלן ובדרך כלל גם לאחר סיום שנת הבדק הראשונה.
   אנו מעריכים שייקח עוד זמן לא מועט עד לסיום התחשבנות כספית עם הקבלן, מה גם שלראייתנו הוא טרם סיים את הפרויקט, לא רק בגלל שנמסרו 62 מתוך 64 דירות, אלא גם בשל העובדה שיש לא מעט ליקויי חזקה שעל הקבלן להשלים, ואנו עוסקים בכך ברמה יומיומית מול הקבלן יחד עם הנציגות ועו"ד משה סימנה, במטרה לשפר את המענה שניתן ע"י הקבלן (המענה לא מספיק טוב לצערנו, על אף שמוקפאים לקבלן כספים רבים בשל כך).
   כמובן שבבוא העת, לאחר שהנושא ייבחן על כל היבטיו ולאחר שיתקבלו החלטות ע"י נציגות הקבוצה, נעדכן אתכם בצורה מסודרת כפי שנהגנו עד כה בנושאים שונים.

   שבת שלום וסופ"ש נעים,

  • 25/08/2021
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום רב,אנו שמחים לעדכן אתכם כי לאחר מאמצים רבים שעשינו בעניין, יחד עם עו"ד משה סימנה, ניתן למחזר משכנתא בכל בנק.

   מצ"ב תדריך בנושא.

   לתשומת ליבכם:

   בהתאם לתיאום מול הבנק ניתן לפנות למוקד בנק לאומי (כמפורט בתדריך) החל מיום חמישי הקרוב 26.8.2021.
   לחלק מכם נפרעת הלוואת "בוליט" במהלך חודש אוקטובר הקרוב. הודעות על כך נשלחות ע"י הבנק אליכם ישירות. תשומת ליבכם במיוחד לכך שעליכם לפרוע את ההלוואה בין אם בהון עצמי ובין אם באמצעות מחזור משכנתא. תיאמנו עם הבנק שגם יפנה באופן יזום לאותם חברי קבוצה ויציע להם למחזר משכנתא בתנאי שוק בין היתר לצורך פירעון הבוליט. אנא תשומת ליבכם לכך שבשל תקופת החגים מומלץ לטפל בנושא בהקדם.

  • 27/05/2021
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון הקודם ששלחנו ביום 12.5.21 בקשר להלוואת הבוליט הבאה אשר צפויה להיפרע בחודש יולי הקרוב סיכמנו מול בנק לאומי על מתן אפשרות להארכת תקופת הפירעון בחצי שנה.

   בהתאם לכך בימים אלו פונים נציגי הבנק אל חברי הקבוצה הרלוונטיים ומציגים בפניהם את האופציה להארכת תקופת הפירעון.

   חברי קבוצה אשר נטלו הלוואה אשר צפויה להיפרע ביולי הקרוב (ליתר דיוק המועד המשוער הינו 11.7.21) וטרם נוצר עימם קשר טלפוני מהבנק, מוזמנים להתקשר מיידית למוקד השירות 6062* ולדרוש טיפול מידי בהארכת תקופת הפירעון.

   במידה ואתם נתקלים בקשיים בהארכת מועד הפריעון, נא לעדכן את ערן גבע במייל erang@ayala-agam.com

  • 12/05/2021
   חברי פסגות על הפארק שלום,

   לפני כ- 3 שנים מומשה פעימת האשראי הראשונה של האשראי הבנקאי לכל מי שאינו "תיק הון עצמי מראש".
   כזכור, חלק מההלוואה ניתן במסלול של הלוואת בלון ("בוליט") ל- 3 שנים, כאשר מועד הפירעון של פעימת האשראי הראשונה הינו בימים אלו ממש. מדובר בסדר גדול נמוך יחסית, של כ- 12 אש"ח לכל אחד.
   פעימת הלוואת הבוליט הבאה הינה בעוד כחודשיים, והיא בסכום משמעותי הרבה יותר. על כך הבנו מחברים בקבוצה שקיבלו הודעות בכתב מהבנק בעניין.
   לפיכך פנינו לבנק בבקשה לדחות את מועדי פרעון שתי הפעימות הנ"ל, בנימוק שמדובר במקרה חריג של נפילת קבלן, מעבר לעיכובים הנובעים מהקורונה, אשר משליך על לוח הזמנים לסיום הפרויקט. הבנק לא שלל את בקשתנו ופועל למציאת פתרונות בנושא, ואנו בקשר שוטף מולו.
   במקביל לכך התברר לנו אתמול מחברים בקבוצה כי הבנק פרע באמצעות הוראת הקבע את החלק הראשון של הבוליט (כ- 12 אש"ח כאמור לעיל). עדכנו מיידית ובדחיפות את הבנק שכך קרה, ושלהבנתנו מהחברים שהבנק לא שלח מראש הודעות לחברים בנושא (בשונה מההודעות ששלח לגבי פירעון הבוליט הבא בעוד 3 חודשים), ושהם הופתעו לגלות את החיוב בחשבונם.
   הבנק נתן אתמול פיתרון לגבי החיוב הבא, אולם אנו מנסים לשפר את הפיתרון ומצויים בקשר מול הבנק, לרבות לגבי אפשרות מימון המתייחסת לפירעון הנוכחי, בסכום הנמוך יחסית כאמור.
   נעדכנכם בנושא.

  • 10/05/2021
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   אנו שמחים לעדכן שהיום נערכה ביקורת של חברת החשמל בבניין 7+8 ועברה בהצלחה (למעט דירה אחת שמתבצעות בה עדיין עבודות חשמל- בעל הדירה קיבל על כך הודעה) וגם חוברו למונה חשמל.

   * הקבלן ימסור חזקה בדירות בבניין לאחר:

   קבלת השטחים הציבוריים ע"י וועד הבית בבניין, לרבות העברת בעלות של מונה החשמל הציבורי.
   העברת בעלות על מונה החשמל הדירתי מהקבלן לדייר- עם זימונכם לקבלת החזקה בדירה (לאחר סיור מסירה ראשון) ישלח לכם הקבלן הנחיה פרטנית.

   ביטוח מבנה וביטוח צד ג'

   אנו מבקשים להפנות שוב את תשומת ליבכם לבצע ביטוח מבנה, בהתאם להסכם שחתמתם עם הבנק המלווה.

   שימו לב- גם למי שלא לקח הלוואה מהבנק אנו ממליצים מאד לבצע מיידית ביטוח מבנה.

   כמו כן אנו ממליצים בחום לבצע ביטוח צד ג', אף שהבנק לא דורש זאת.

   כפי שציינו מספר פעמים בעבר, הצורך בקיום ביטוח מבנה פרטני מתגבש עם קבלת טופס 4 ולא רק עם קבלת החזקה בדירה בשלב מאוחר יותר (זאת בהתאם לכללי הבנק וההסכם מולו). לפיכך, גם טרם קבלת חזקה בדירה כל מי שלקח הלוואה מהבנק מחויב לבצע ביטוח מבנה מבחינת הבנק.

   בבניינים 1 עד 6 כבר אין ביטוח עבודות קבלניות. בבניינים 7+8 קיים אמנם ביטוח כזה עד סוף חודש מאי, אולם כיוון שהתקבל כבר טופס 4 עלולה חברת הביטוח, אם מתרחש אירוע ביטוחי, לטעון שהפוליסה אינה מכסה אירועים מסוימים שיקרו, בטענה שהתרחשו אחרי שהתקבל טופס 4. לפיכך גם למי שלא לקח משכנתא מומלץ כאמור לבצע ביטוח מבנה (וביטוח צד ג') מהר ככל הניתן.

   כפי שכתבנו בעבר, עניין זה רלבנטי גם לוועדי בתים- אף שאלו אינם מחויבים לכך מכח ההסכם עם הבנק, רצוי מאד לבצע ביטוח מתאים ומומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח (ביטוחי מבנה, נזקי מים, נזקי אש, מעליות, רעידות אדמה, צד ג' וכו').

  • 12/04/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן עדכונים:

   בניינים 5 ו- 6

   לשמחתנו שני הבניינים עברו היום בהצלחה מלאה את בדיקת חברת החשמל וגם חוברו לחשמל, כך שניתן להתחיל לבצע מסירות לחברי הקבוצה. הקבלן יבצע מול ועדי הבתים והדיירים את הליכי מסירת החזקה בתהליך זהה לזה שביצע בבניינים 1 עד 4, כפי שפירטנו בעבר:

   * בתחילה הקבלן יקרא לוועדי הבתים למסירת השטחים המשותפים ובהמשך לכך, יזמן את הדיירים (באמצעות המוקד שלו) למסירת הדירות עצמן.

   * הקבלן ימסור חזקה בדירות בבניין לאחר:

   1. קבלת השטחים הציבוריים ע"י וועד הבית בבניין, לרבות העברת בעלות של מונה החשמל הציבורי.
   2. העברת בעלות על מונה החשמל הדירתי מהקבלן לדייר-  עם זימונכם לקבלת החזקה בדירה ישלח לכם הקבלן הנחיה פרטנית.

   בניינים 7 ו- 8

   הקבלן קיבל היום את אישור יועצת הפיתוח של הקבוצה (האישור האחרון שנותר לו לקבל לפני אישורי העירייה). לפיכך נותר לו לקבל רק את אישורי העירייה לצורך קבלת טופס 4 (אישור מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה ואישור חברת פרו-שיא ומחלקת תשתיות בעירייה) והוא פועל לקבלם מהר ככל הניתן, על מנת לקבל טופס 4 בקרוב מאד.

   חשמל בבניינים 7+8– השטחים הציבוריים בשני הבניינים עברו היום בהצלחה את בדיקות חברת החשמל וחוברו היום לחשמל. הקבלן יזמין את ועד הבית של בניין 7 בקרוב לסיור מסירה של השטחים הציבוריים, ובהמשך את ועד הבית של בניין 8. לאחר קבלת טופס 4 יזמין הקבלן את חברת החשמל לבדיקת הדירות וחיבורן לחשמל.

   נמשיך לעדכנכם.

  • 25/03/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון ששלחנו לפני מספר ימים נעדכן שחברת החשמל חיברה אתמול את כל הדירות והשטחים הציבוריים למונים בבניינים 1 עד 4.

   כמו כן התקבל היום טופס 4 לבניינים 5+6 והקבלן פונה מיידית לחברת החשמל על מנת לקבל שוברי תשלום.

   נמשיך לעדכנכם.

   פסח כשר ושמח.

  • 22/03/2021

   ברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן עדכונים:

   בניינים 1 עד 4

   לאחר הכנסת קבלן החשמל החדש כל ארבעת הבניינים עברו לשמחתנו בהצלחה את בדיקות חברת החשמל.

   חברת החשמל חיברה מונים לבניינים 1 ו- 3, והקבלן מסר לוועדי הבתים את השטחים הציבוריים והתחיל למסור גם דירות.

   חברת החשמל אמורה לחבר ביום רביעי מונים גם לבניינים 2 ו- 4 והקבלן יבצע מול ועדי הבתים והדיירים את הליכי מסירת החזקה בתהליך זהה לזה שכבר התחיל וכפי שפירטנו בעבר:

   * בתחילה הקבלן יקרא לוועדי הבתים למסירת השטחים המשותפים ובהמשך לכך, יזמן את הדיירים (באמצעות המוקד שלו) למסירת הדירות עצמן.

   * הקבלן ימסור חזקה בדירות בבניין לאחר:

   1. קבלת השטחים הציבוריים ע"י וועד הבית בבניין, לרבות העברת בעלות של מונה החשמל הציבורי.
   2. העברת בעלות על מונה החשמל הדירתי מהקבלן לדייר-  עם קבלת המונה הדירתי וזימונכם לקבלת החזקה בדירה ישלח לכם הקבלן הנחיה פרטנית.

   בניינים 5 ו- 6

   לשמחתנו הקבלן קיבל היום את אישור יועצת הפיתוח. לקבלן נותר לקבל את האישורים הבאים לקבלת טופס 4 :

   אישור מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה– יינתן לאחר קבלת אישור יועצת הפיתוח.

   אישור חברת פרו-שיא ואישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה– הקבלן נדרש לבצע תיקונים קלים בממשק בין המדרכה לשטח המגרש. נעשה מאמץ להשלימם בימים הקרובים במטרה לקבל עד סוף השבוע את האישור.

   יתבצע מאמץ לקבל טופס 4 עוד השבוע, אחרת ניתן יהיה לקבלו רק לאחר חול המועד פסח.

   בניינים 7 ו- 8

   לקבלן נותר לקבל את האישורים הבאים לקבלת טופס 4 :

   אישור יועצת הפיתוח של הקבוצה– עבודות הגינון הסתיימו ונותרו מספר תיקונים בפיתוח, ונעשה מאמץ להשלימם השבוע לקבל את אישור היועצת עוד השבוע (אחרת האישור יינתן רק אחרי חול המועד).

   אישור מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה– יינתן עם קבלת אישור יועצת הפיתוח.

   אישור חברת פרו-שיא ואישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה– הקבלן נדרש לבצע תיקונים קלים בממשק בין המדרכה לשטח המגרש. נעשה מאמץ להשלימם בימים הקרובים.

   חשמל בבניינים 5 עד 8 – קבלן החשמל החדש סיים את עבודתו כאמור בבניינים 1 עד 4 ומתוכנן להיכנס בחול המועד לעבודה בבניינים 5 עד 8. עם קבלת טופס 4 יוכל הקבלן להזמין את חברת החשמל לביקורת

  • 14/03/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון מיום חמישי בערב להלן עדכון קצר נוסף:

   בניין 3

   הבודק של חברת החשמל הגיע היום, בדק את בניין 3 (ציבורי ודירות) והבדיקה עברה בהצלחה. בהתאם לכך הבודק אישר לחבר מוני חשמל לציבורי ולכל הדירות- פעולה שאמורה להתבצע בקרוב ונעדכן אתכם לגביה. מיד לאחר מכן הקבלן יזמן את ועד הבית ולאחריו את הדיירים.

   בניין 4

   אף שבדיקת הבניין לא הייתה היום במסגרת ההזמנה, הבודק בדק את הציבורי של הבניין והבדיקה עברה בהצלחה. נותר לבדוק את הדירות ולחבר מוני חשמל לציבורי ולכל הדירות.

   בניינים 1+2

   שוריינו שלושה מועדים נוספים לבדיקות במהלך השבוע (יום חמישי הקרוב ושני מועדים בשבוע הבא).

   בניינים 5 עד 8

   התקבל אישור חתום של תאגיד המים.

  • 14/03/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן עדכונים:

   בניינים 1 עד 4

   חיבור חשמל-

   כפי שעדכנו, לאור כישלון שתי בדיקות חשמל הוכנס קבלן חשמל חדש לאתר, בנוסף לקבלן החשמל הקיים, במטרה לתקן את כל הנדרש ולעבור בהצלחה מלאה את בדיקות חברת החשמל.

   קבלן החשמל החדש הודיע כי סיים לבצע את כל התיקונים בבניינים 1 עד 4 וכי הבניינים מוכנים באופן מלא לביקורת חברת החשמל.

   ביקורת חוזרת של חברת החשמל הוזמנה להיום 11.3.21 וליום א' הקרוב- 14.3.21.

   הביקורת ליום א' הקרוב 14.3.21 מתוכננת להתקיים כנדרש, ולצערנו הביקורת של חברת החשמל שתוכננה להיום לא התקיימה מנסיבות של בידוד קורונה של החשמלאי (שנפתרו בינתיים) ונקבע מועד חדש ליום רביעי הקרוב בהתאם לעדכון שהתקבל הלילה מהקבלן.

   חשוב לציין שעל מנת לקדם ככל הניתן את הגעת חברת החשמל עירבנו בדחיפות בנושא גם גורמים בכירים בחברת מנוליד ובחברת האם שלה, ואנו עוסקים בכך באינטנסיביות ביממה האחרונה.

   לתשומת ליבכם שוב-

   * מיד לאחר חיבור השטחים הציבוריים והדירות, הקבלן יקרא לוועדי הבתים למסירת השטחים המשותפים ובהמשך לכך, יזמן את הדיירים (באמצעות המוקד שלו) למסירת הדירות עצמן.

   * הקבלן ימסור חזקה בדירות בבניין לאחר:

   1. קבלת השטחים הציבוריים ע"י וועד הבית בבניין, לרבות העברת בעלות של מונה החשמל הציבורי.
   2. העברת בעלות על מונה החשמל הדירתי מהקבלן לדייר-  עם קבלת המונה הדירתי וזימונכם לקבלת החזקה בדירה ישלח לכם הקבלן הנחיה פרטנית.

   בניינים 5 עד 8

   לקבלן נותר לקבל את האישורים הבאים לקבלת טופס 4 :

   אישור תאגיד המים– התאגיד עדכן כי השלים בחיוב את כל בדיקותיו וכי האישור הועבר לחתימה.

   אישור יועצת הפיתוח של הקבוצה– היועצת ביצעה השבוע סיור נוסף. דרשה לבצע תיקונים אחרונים בפיתוח ובגינון, וסיכמה שהיא תחתום על האישור לטופס 4 מיד עם סיומם. הצפי לסיום ביצוע וקבלת האישור בתוך מספר ימים.

   אישור מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה– יינתן עם קבלת אישור יועצת הפיתוח ותאגיד המים.

   אישור חברת פרו-שיא ואישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה– גורמים אלו נותנים את אישורם הכתוב אחרונים בתור. נציין שהקבלן ביצע את התיקונים שנדרש להם, לרבות הרכבת הרפפות לגומחות העירייה.

   עם קבלת טופס 4 יוכל הקבלן להזמין את חברת החשמל לביקורת לדירות עצמן.

   לגבי החשמל- הקבלן סיכם גם לגבי בניינים אלו שמכניס את הקבלן החדש בנוסף לקיים.

   כמו כן נציין כי אנו בקשר הדוק ויומיומי עם נציגות הקבוצה בכל הקשור לקידום הפרויקט והבאתו לידי סיום.

  • 25/02/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן עדכונים:

   בניינים 1+2+3+4

   חיבור חשמל-

   כפי שעדכנו, לאחר שהקבלן הודיע לחברת החשמל שביצע את כל התיקונים שנדרשו ממנו במסגרת הביקורת, הוזמנה ביקורת חוזרת, השוברים שולמו ונקבעו מועדים לביקורת חוזרת השבוע.

   חברת החשמל אכן הגיעה אתמול והיום לשטח.

   עם זאת איננו אנשי בשורות:

   במהלך הביקורת אמנם חלק לא קטן מהדירות עברו בהצלחה את בדיקת חברת החשמל אולם חלקן לא עבר. כמו כן, הבדיקה של השטחים הציבוריים לא עברה בהצלחה, תוך ציון נקודת הכשל.

   לאור העובדה שגם הביקורת החוזרת לא עברה, נדרש הקבלן על ידינו בדחיפות לגבש תוכנית עבודה, ובנה כזו לרבות הבאת צוות חשמלאים נוסף, מלבד קבלן החשמל הקיים, על מנת לתגבר ולפקח, לתקן את כל הנדרש ולהזמין את חברת החשמל מהר ככל שניתן לביקורת נוספת.

   תנאי סף לחיבור מוני חשמל בדירות הינו מעבר בהצלחה של ביקורת השטחים הציבוריים וחיבור מונה לשטח הציבורי, לכן חברת החשמל לא תחבר את הדירות שעברו בהצלחה את הביקורת לפני כן.

   מיד לאחר החיבור, הקבלן יקרא לוועדי הבתים למסירת השטחים המשותפים ובהמשך לכך, יזמן את הדיירים (באמצעות המוקד שלו) למסירת הדירות עצמן.

   לתשומת ליבכם-

   הקבלן ימסור חזקה בדירות בבניין רק לאחר שוועד הבית בבניין יקבל לידיו את השטחים הציבוריים לרבות העברת בעלות של מונה החשמל הציבורי (ועד הבית יכול כמובן לקבל את השטחים הציבוריים תוך צירוף רשימת ליקויי חזקה בשטחים הציבוריים, בדומה לקבלת חזקה בדירה). אנו מציעים לועדי הבתים להתארגן לקבל את השטחים הציבוריים במהירות, לאחר מעבר ביקורת חברת החשמל לשטחים הציבוריים.

   תנאי נוסף למסירת חזקה בדירה הינו העברת בעלות על מונה החשמל הדירתי מהקבלן לדייר. עם קבלת המונה הדירתי וזימונכם לקבלת החזקה בדירה ישלח לכם הקבלן הנחיה פרטנית, כולל מספרו של מונה החשמל (יהיה עליכם לפנות למוקד 103 של חברת החשמל, לתת את הפרטים הרלבנטיים, לבצע העברת בעלות, לקבל אסמכתא מחברת החשמל ולשלוח אותה לקבלן בהתאם להנחיות שישלח לכם הקבלן כאמור).

   בניינים 5 עד 8

   לקבלן נותר לקבל את האישורים הבאים לקבלת טופס 4 (להלן פירוט):

   אישור יועצת הפיתוח של הקבוצה– היועצת דרשה תיקונים בגינון ותיקונים בפיתוח. קבלן הפיתוח החל את העבודה וטרם השלימה (הצפי להשלמה- בשבוע הבא). קבלן הגינון ישלים את העבודה בשבוע הבא (מדובר בהיקף של יום עבודה אחד). הצפי העדכני לקבלת אישור יועצת הפיתוח- סוף השבוע הבא.

   אישור יועץ הבטיחות– הצפי לקבלת אישור היועץ- בשבוע הבא.

   אישור תאגיד המים– תאגיד המים קיבל את כל הנדרש אישור (לרבות תיקון שביצע בעצמו בשיפוע הפוך של קו ביוב, ובדיקה חוזרת שביצע לוודא שהתיקון בוצע היטב). התאגיד אמור להנפיק את האישור בשבוע הבא.

   אישור מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה– אמורה להינתן לאחר קבלת אישור יועצת הפיתוח ויועץ הבטיחות ותאגיד המים.

   אישור חברת פרו-שיא ואישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה– במטרה לקבל את האישור העקרוני נערך ביום 22.2.21 סיור נוסף עם נציגי מח' תשתיות, אשר ביקשו מהקבלן תיקונים נוספים בפיתוח הגובל במדרכה (בעיקר בשל שקיעות שנבעו מהגשמים האחרונים, כולל במדרכה של העירייה). סוכם שהקבלן יתקן ויקרא להם לסיור סופי ומסכם (הקבלן התחיל ביצוע). כמו כן נדרש להשלים רפפות לגומחות העירייה (נמצא בהזמנה, והקבלן עדכן כי יגיע ויורכב בשבוע הבא). מכל מקום גורמים אלו נותנים את אישורם הכתוב אחרונים בתור, ועם מתן האישור יוכל הקבלן לקבל טופס 4.

   במקביל לכך קבע הקבלן עם חברת החשמל להגיע מחר לביקורת לגבי חיבור השטחים הציבוריים בבניינים אלו לחשמל קבוע (הנ"ל אינו מהווה תנאי לטופס 4).

   עם קבלת טופס 4 יוכל הקבלן להזמין את חברת החשמל לביקורת לדירות עצמן. לאחר מעבר הביקורת וחיבור הדירות לחשמל תתבצע מול הדיירים פרוצדורה בדומה למצוין מעלה לגבי בניינים 1-4.

   ביטוח מבנה וביטוח צד ג'

   תשומת ליבכם שוב שבעלי דירות (שלקחו אשראי בבנק לאומי) מחויבים כלפי הבנק לערוך ביטוח מבנה ממועד קבלת טופס 4. כמו כן מומלץ לבצע ביטוח צד ג', אף שהבנק לא מחייב זאת, וגם למי שלא מימש אשראי בבנק מומלץ לבצע ביטוח מבנה וצד ג'. אנו מזכירים שוב שביטוח העבודות הקבלניות באתר עבור בניינים 1-4 מסתיים בעוד ימים ספורים (וממילא לא ניתן להאריכו בשל קבלת טופס 4 בבניינים אלו), כך שמומלץ בחום לוועדי הבתים של בניינים 1-4 לערוך ביטוח מבנה וצד ג' בדחיפות.

   אתם רשאים כמובן לפנות לכל חברת ביטוח או סוכן ביטוח ולאו דווקא לסוכנות הביטוח "מעלות" שעובדת עם בנק לאומי (שאגב, למיטב ידיעתנו עורכת רק ביטוח מבנה ולא מוסיפה ביטוח צד ג').

   כמובן שעל מי שלקח אשראי מבנק לאומי לשים לב שעליו לשעבד את הפוליסה לטובת הבנק (פרוצדורה סטנדרטית בביטוחים הנלווים למשכנתא).

   כמו כן, לאור שאלות שונות שמופנות אלינו לאחרונה בנושאי ביטוחים על ידי חברים מהקבוצה פנינו למר אשר לוי (סוכן ביטוח ממודיעין שערך בהצלחה ביטוחי חיים במרוכז לחברי קבוצת הרכישה שאנו מלווים בפרויקט "רקיע" של משרדים ומסחר במע"ר במודיעין שאוכלס לאחרונה, והוא גם חבר בקבוצת הרכישה הנ"ל).

   מר לוי הסכים להשיב ישירות על שאלות שלכם בנושאי ביטוח אלו ללא תמורה וללא התחייבות שלכם לערוך דרכו ביטוח (למען הסר ספק מודגש כי הוא אינו יועץ ביטוח ולא מדובר על ייעוץ ביטוח, אבל כמובן שיוכל לערוך לכם ביטוחים אם תהיו מעוניינים בכך- לרבות לוועדי בתים).

   למעוניינים, להלן פרטי הקשר של מר אשר לוי:

   משרדו ממוקם ברח' דם המכבים 36 מודיעין. בניין רקיע B

   מייל: asher@asherlevi.com

   טלפון במשרד: 08-9266926

   נייד:  052-4232530

  • 18/02/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

    

   הודעה זו מיועדת כרגע לבניינים 1 עד 4, ובהמשך תהיה רלבנטית באופן דומה גם לבניינים 5 עד 8.

   אנו מבקשים להפנות את תשומת ליבכם לבצע ביטוח מבנה, בהתאם להסכם שחתמתם עם הבנק המלווה. אנו מניחים שגם הבנק עוקב אחריכם בנושא, אולם זהו כמובן גם אינטרס שלכם ולא רק של הבנק.

   שימו לב- גם למי שלא לקח הלוואה מהבנק אנו ממליצים לבצע ביטוח מבנה.

   כמו כן אנו ממליצים בחום לבצע ביטוח צד ג', אף שהבנק לא דורש זאת.

   עקרונית, הצורך בקיום ביטוח מבנה פרטני מתגבש עם קבלת טופס 4 ולא רק עם קבלת החזקה בדירה בשלב מאוחר יותר (זה בהתאם לכללי הבנק וההסכם מולו). לפיכך, גם טרם קבלת חזקה בדירה כל מי שלקח הלוואה מהבנק מחויב לבצע ביטוח מבנה מבחינת הבנק.

   פוליסת ביטוח העבודות הקבלניות תפוג בסוף פברואר לבניינים 1-4 (הפוליסה תמשיך זמן מה לבניינים 5-8 בלבד), אולם מומלץ שלא להמתין עד אז ולבצע כבר כעת ביטוח מבנה וצד ג' כאמור.

   כפי שכתבנו בעבר, עניין זה רלבנטי גם לוועדי בתים- אף שאלו אינם מחויבים לכך מכח ההסכם עם הבנק, אולם ודאי שרצוי מאד לבצע ביטוח מתאים ולהתייעץ עם סוכן ביטוח

  • 17/02/2021

   בניינים 1+2+3+4

   בהמשך לעדכון קודם מיום 11/02/21, התקבלו אתמול והיום שוברי תשלום בגין בדיקות חוזרות בבניינים אלו ושולמו מייד (שולם בכרטיס אשראי ע"י אילה אגם, במקום הקבלן, ע"מ שלא להמתין להנהלת החשבונות של הקבלן ולזרז ככל הניתן את חיבור הדירות לחשמל).
   בצהריים נמסר לקבלן ע"י חברת החשמל כי מועד הגעת בודק לבניינים הללו הינו כדלקמן:

   בניינים 1-2: 24/02/21

   בניינים 3-4: 23/02/21

   ככל שהבדיקה תעבור בהצלחה, חברת החשמל תוכל להתקין את המונים ולחבר את הדירות והבניינים לרשת החשמל. לאחר החיבור, הקבלן יקרא לוועדי הבתים למסירת השטחים המשותפים ובהמשך לכך, יזמן את הדיירים למסירת הדירות עצמן.

  • 07/02/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון האחרון מיום ה 01.02.21 בנושא חיבור חשמל בבניינים 1-4 נעדכן כי נציגי חברת החשמל הגיעו ביומיים האחרונים לאתר למטרת ביצוע ביקורת בבניינים 1 עד 4 בטרם חיבור הדירות לחשמל.

   במסגרת ממצאי הביקורת נדרש הקבלן ע"י חברת החשמל לבצע תיקונים שונים כתנאי לחיבור הדירות לחשמל.

   הקבלן מטפל בנדרש (צפי סיום- אמצע השבוע הקרוב) ולאחר מכן תבצע חברת החשמל ביקורת חוזרת.

   נמשיך לעדכן בנושא.

  • 01/02/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון האחרון ששלחנו לכם, נעדכן כדלקמן:

   בניינים 1+2+3+4

   חברת החשמל תיאמה מועד לביצוע בדיקת ביקורת בבניינים 1+2 לאתמול 31.1.21 ובבניינים 3+4 למחרתיים- 3.2.21. לצערנו, חברת החשמל הודיעה אתמול כי היא דוחה את המועדים הנ"ל בשל בעיית כח אדם הנובעת מבידודי קורונה. הקבלן עדכן היום כי חברת החשמל תגיע ביום חמישי הקרוב 4.2.21 וכי הוא אמור לקבל ממנה מועד נוסף. נעדכן אתכם לגבי כך.

   בניינים 5+6

   הצפי לקבל טופס 4 הינו במהלך החודש הנוכחי. על מנת לקבל טופס 4 הקבלן נמצא בישורת האחרונה: נותר לו לקבל את אישורי יועצת הפיתוח, יועץ הבטיחות, חברת פרו-שיא, תאגיד המים ואישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה.

   בניינים 7+8

   הצפי לקבל טופס 4 הינו במהלך החודש הנוכחי. על מנת לקבל טופס 4 לקבלן נותר לקבל את אישורי יועץ התנועה ויועצת הפיתוח (הקבלן הונחה לתקן את הרמפה- צפי סיום כשבוע וחצי), יועץ הבטיחות, כיבוי אש (הכבאי ביצע היום סיור, אישר עקרונית ושלח שובר לתשלום), חברת פרו-שיא, תאגיד המים ואישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה.

   שצ"פים (מסירתם לעירייה אינה תנאי לקבלת טופס 4 לבניינים בשל העמדת ערבות)

   שצ"פ גדול ליד בניין 8– סיום תיקונים קלים בשצ"פ לפי הערות המפקח ויועצת הפיתוח והגשת תיק מסירת השצ"פ לגורמי העירייה השונים.

   שצ"פ קטן ליד בניין 1– בתהליך מסירה לעירייה.

  • 27/01/2021

   חברי קבוצה פסגות מודיעין שלום רב,

   בניינים 1-4

   אנו שמחים לעדכן אתכם כי הבעיה במספרי ההזמנות מול חברת החשמל נפתרה ואתמול שולמו השוברים ע"י הקבלן.

   חברת החשמל תיאמה מועד לביצוע בדיקת ביקורת בבניינים 1+2 בתאריך ה 31.01.2021 ובבניינים 3+4 בתאריך ה 03.02.2021.

   בסיום ביצוע הבדיקות ובתקווה שיצאו תקינות חברת חשמל תעביר את מועדי הגעתם לחיבור הדירות לחשמל ("מונה חשמל") ונעדכנכם בהתאם..

   נדגיש בזאת, כי הלו"ז התקבל מחברת החשמל וייתכנו שינויים שאינם תלויים בקבלן ואנו מקווים שלט יהיו עיכובים נוספים בגלל הקורונה.

   כמו כן, נעדכן אתכם בהמשך בנושא הפרוצדורה לגבי העברת הבעלות על מונה החשמל על שמכם.

  • 24/01/2021

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון האחרון ששלחנו לכם, נעדכן כדלקמן:

   בניינים 1+2+3+4

   כפי שעדכנו, התקבל טופס 4 ביום 13.1.21.

   הקבלן פנה לחברת החשמל על מנת לקדם את חיבור הדירות לחשמל.

   נציין כי לאחר פניית הקבלן הסתבר שהייתה בעיה רישומית בחברת החשמל במספרי ההזמנות, אבל הבעיה נפתרה והקבלן לוחץ על חברת החשמל לקבל שוברים לתשלום (השוברים מיועדים לתשלום ע"י חברי הקבוצה, אולם סוכם עם הקבלן שעל מנת לזרז את התהליך הוא ישלם מיידית ויקבל את הכסף בחזרה מקופת הקבוצה). לאחר קבלת השוברים ותשלומם תקבע חברת החשמל מועד להגעת בדיקה וחיבור הדירות. כאשר נקבל מועד נשלח לכם עדכון על כך במייל.

   כמו כן נציין לגבי תהליך פתיחת החוזים מול חברת החשמל כי סביר שהקבלן ינקוט בשיטה בה נקט ב"פסגות החדשה" (בה הוא פותח חוזה ישירות מול חברת החשמל, ועם מסירת הדירה הדייר מבצע "העברת בעלות" על החוזה מול חברת החשמל). עם זאת, יתכן שהתהליך יהיה אחר, באופן בו תיערך אליכם פנייה שתפתחו חוזה על שמכם בחברת החשמל בדומה לנעשה בפרויקטים עם קבלנים אחרים (אנו מציינים זאת כי חלקכם חברים גם בקבוצות שאנו מלווים ב"פסגות מודיעין" ו"פסגות נופים", שם הקבלן נקט בשיטה שונה זו, והיא הצליחה יפה). הקבלן התבקש לבדוק ולעדכן אותנו בנושא.

   בניינים 5+6+7+8

   כפי שעדכנו, הצפי לקבל טופס 4 בבניינים 5-8 הינו במהלך חודש פברואר.

   להלן עדכוני סטטוס מפורט לגבי הנושאים המרכזיים שנותרו על מנת לסיים את העבודות ולקבל טופס 4. כל האמור מטה מתייחס לכל ארבעת הבניינים, אלא אם צויין אחרת.

   1. רב בריח- הקבלן עדכן שהושלם כל מה שנדרש על מנת לקבל טפסי 4 (ועדכן ששאר ההשלמות שאינן מעכבות קבלת טופס 4, כגון חלונות ממ"ד, אמורות להסתיים במקביל).
   2. פיתוח:
   1. רמפה בחניה במתחם בניינים 7+8- בוצעה מדידה ע"י מודד. תוצאות המדידה הועברו ליועץ התנועה לצורך קביעת המענה התכנוני. יועץ התנועה הגיע אתמול לסיור בשטח ואמור בימים הקרובים לקבוע, יחד עם יועצת הפיתוח, את המענה התכנוני.
   2. טיפול בשקיעות בפיתוח בגלל הגשם- עיקר השקיעות טופלו. הקבלן ערך סיור עם קבלן הפיתוח מטעמו ואמור להכניס אותו בשבוע הבא על מנת לבצע במרוכז את כל התיקונים שנותרו.
   3. גינון- לאורך בניינים 5 עד 8- בוצע. נדרשת בקרה של יועצת הפיתוח.
   4. אישור יועצת הפיתוח לטופס 4 – יינתן בסמוך לאחר סיום עבודות אלו ובכפוף לביצוע השלמות קלות בכל מתחם הפרויקט של המעקות (קבלן משנה של הקבלן כבר הגיע לקחת מידות היכן שנדרש). הצפי הוא קבלת אישור היועצת בעוד כשבועיים.
   5. אישור יועץ תנועה לטופס 4 – האישור כבר ניתן לבניינים 5+6. האישור לבניינים 7+8 יינתן לאחר סיום הסדרת הרמפה בחניה כאמור (סעיף א' לעיל). הצפי הוא לקבל את אישורו בעוד כשבועיים.
   1. עבודות בדירות בבניינים 7+8 ברמה שהיא תנאי לקבלת טופס 4 (אלומיניום, דלתות פנים ותיקונים פנים דירתיים ובשטחים הציבוריים)- בעבודה. טרם הסתיים.
   2. בזק- בעדכון האחרון הודענו שבזק אמורים להגיע רק ב- 18.2.21 (עניין הנמצא בנתיב קריטי של קבלת טופס 4) וכי מופעלים לחצים להקדים את המועד. לשמחתנו המועד אכן הוקדם, בזק הגיעו וחיברו את הקוים.
   3. כיבוי אש:
   1. רכזות גילוי אש- מאחר שבזק הגיעו וחיברו את הרכזות, הזמין הקבלן מעבדה לביצוע בדיקות וקיבל מועד בדיקות לעוד 10 ימים.
   2. סיור כבאות לצורך מתן הערות- במקביל לכך, בוצע סיור כבאי רק לבניינים 5+6, התקבלו הערות קלות מהכבאי, והקבלן מטפל בימים אלה בתיקונים הנדרשים (הצפי לקבלת אישור כבאות לבניינים 5+6 הינו בעוד כשבועיים). הקבלן טרם קיבל מועד לסיור הכבאי בבניינים 7+8. נעדכן לגבי כך בהמשך.
   3. תנאי נוסף לקבלת אישור כיבוי אש בבניינים אלו הינו חיבור הבניינים (שטחים ציבוריים) לחשמל "להרצת מערכות" ולא לחשמל זמני הקיים היום- הקבלן פנה לחברת החשמל על מנת לקבל חיבור "להרצת מערכות" לשטחים הציבוריים. חברת החשמל ביקשה לשם כך לקבל מעיריית מודיעין "טופס 4 להרצת מערכות" (טופס שונה מ"טופס 4"). לאחר ויכוח בין העירייה לבין חברת החשמל בנושא (העירייה טענה שהטופס שנתנה בזמנו לחיבור חשמל זמני אמור לספק את חברת החשמל), ולאחר פנייה שלנו למהנדס העירייה על מנת שיסייע בנושא, התערבותו של מהנדס העירייה והתערבות ראש מחלקת התשתיות בעירייה, סוכם לשמחתנו הנושא בהצלחה והעירייה הנפיקה השבוע לחברת החשמל את הטופס המבוקש. בהתאם לכך הקבלן פנה מיידית לחברת החשמל על מנת להזמין חיבור חשמל להרצת מערכות לשטחים הציבוריים בבניינים 5-8.
   1. קבלת אישור מחלקת תברואה בעירייה- בעל התפקיד בעירייה עדיין בבידוד. הצפי שהבדיקה תתבצע בשבוע הבא ושהאישור יינתן בסמוך לאחר מכן.
   2. קבלת אישור יועץ בטיחות. התבצע סיור ונרשם על ידו דו"ח לתיקון ליקויים בתחומו. האישור אמור להתקבל בתוך כ- 10 ימים.
   3. קבלת אישור קונסטרוקטור לגבי בדיקת בטונים ("מערך 1").  כפי שעדכנו, נדרשת בדיקת גלילים. הקבלן פנה למעבדה, אשר הגיעה, קדחה גלילים לבדיקה והדו"ח אמור להימסר בסוף השבוע הבא. בסמוך לאחר מכן אמור להתקבל אישור הקונסטרוקטור.
   4. קבלת אישור סופי מחברת פרו-שיא (מטעם החברה הכלכלית של מודיעין). ינתן לאחר המצאת כל האישורים הנ"ל.
   5. קבלת אישור תאגיד המים (רק אחרי קבלת אישור כיבוי אש). לעניין זה נזכיר כי תאגיד המים גילה אצלו בעיה של שיפוע הפוך באחד המקטעים בשטח הציבורי מול בניינים 5-6 (נושא המצוי בתחום אחריות תאגיד המים) ומטפל בבעיה. בהתאם לעדכון שקיבלנו, קבלן מטעם תאגיד המים אמור להיכנס לביצוע (מדובר בעבודה קצרת טווח שמסתיימת תוך יום-יומיים מתחילתה).
   6. קבלת אישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה (אחרונים בתור אחרי תאגיד המים). בהמשך לסיור שנערך על ידם נמסרה לקבלן רשימת תיקונים נדרשת. הקבלן מטפל בליקויים במקביל, כך שמיד לאחר קבלת אישור תאגיד המים יוכל לקבל גם את אישור מחלקת תשתיות בעירייה.

    

    

   שצ"פים

   1. שצ"פ גדול ליד בניין 8:
   1. סיום תיקונים קלים בשצ"פ לפי הערות המפקח מטעם הקבוצה.
   2. הגשת תיק מסירת השצ"פ לגורמי העירייה השונים- בטיפול הקבלן, לרבות אישור יועץ נגישות (צפי – בשבוע הבא), אישור מתכננת הפיתוח (צפי- סוף השבוע הבא), אישור קונסטרוקטור (הקבלן פנה למעבדה, אשר הגיעה, קדחה גלילים לבדיקה והדו"ח אמור להימסר בסוף השבוע הבא. בסמוך לאחר מכן אמור להתקבל אישור הקונסטרוקטור) ואישור התאורה ע"י מתכנן החשמל לאחר קבלת אישור יועץ תאורה שיוזמן ע"י הקבלן (צפי סיום- שבועיים).
   3. מכל מקום סיום כל הנ"ל בשצ"פ הגדול לא יעכב קבלת טופס 4 לבניינים 5-8 כיוון שהסיכום הוא שתועמד ערבות לעירייה.
   1. שצ"פ קטן ליד בניין 1:
   1. קבלת אישור העירייה ל"גמל"- מהנדס  העירייה ערך השבוע סיור בשטח והינחה להזיז את מיקום ה"גמל" שבתוך השצ"פ (מדובר ב"גמל" שהוצב ע"י תאגיד המים במסגרת הפיתרון שבוצע לבעיית לחץ המים). העבודה תבוצע ע"י גורמי התשתית מטעם העירייה תוך הריסה זמנית של חלקים בשצ"פ (צמחיה וצינורות השקיה). לפיכך סוכם שהשצ"פ יימסר לאחריות העירייה בהקדם, והיא זו שתדאג לתיקון אותם חלקים בשצ"פ לאחר הזזת ה"גמל".
   2. הגשת תיק מסירת השצ"פ לגורמי העירייה השונים- לאור הפיתרון שסוכם למסור את השצ"פ לעירייה במצבו הנוכחי התקבלו כל האישורים הנדרשים לעירייה, לרבות אישור מתכננת הפיתוח.
   3. לאור האמור לעיל, העבודות שתתבצענה בשצ"פ הקטן ע"י הגורמים מטעם העירייה לא יעכבו את קבלת טופס 4 לבניינים 5-8.

  • 13/01/2021

   אנו שמחים לבשר לכם כי בשעה טובה התקבלו הבוקר טפסי 4 למגרשים 308 ו 309 (בניינים 1-4).

   הקבלן מתחיל לקדם את ההליך הנדרש מול חברת החשמל, על מנת לחבר את הדירות לחשמל קבוע באמצעות מונים.

   עם קבלת מידע קונקרטי נוסף נעדכנכם.

  • 11/01/2021

   בהמשך לעדכון ששלחנו לכם לפני כשבוע, נעדכן כדלקמן:

   בעיית לחץ המים שמקבל הפרויקט מתאגיד המים מי מודיעין

   כזכור, בעדכון האחרון ציינו כי הבדיקות יצאו תקינות לבניינים 3 עד 8 ולא תקינות לבניינים 1+2 (ובהמשך לכך פורק ונוקה "גמל" המים והוזמנה בדיקת מעבדה חוזרת ללחץ המים).

   לשמחתנו, בדיקת המעבדה בבניינים 1+2 יצאה תקינה, משמע שלשמחתנו בעיית לחץ המים נפתרה לכל הבניינים בפרויקט.

   בניינים 1+2+3+4

   להלן הסטטוס על מנת לקבל טופס 4:

   אישור כיבוי אש– התקבל.

   אישור תאגיד המים– התקבל.

   אישור מתכננת הפיתוח של הקבוצה– התקבל.

   אישור מחלקת תשתיות בעירייה– ממתין לאישור סופי ביום-יומיים הקרובים.

   אישור החברה המנהלת מטעם החברה הכלכלית (חברת "פרו-שיא")– אמור להתקבל מיד לאחר קבלת אישור מחלקת תשתיות בעירייה.

   אישור מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה– צפוי להתקבל מיד לאחר קבלת כל האישורים הנ"ל, ועם קבלתו תעביר מחלקת הפיקוח על הבנייה את טופס 4 לחתימת מהנדס העיר וראש העיר.

   לאור כל האמור לעיל, בכפוף לכך שלא יצוצו עיכובים נוספים לרבות בשל הסגר, בידודים וכו', הצפי לקבלת טופס 4 בבניינים אלו הינו בעוד כשבוע.

   בניינים 5+6+7+8

   כאמור, ציינו כי הצפי לקבל טופס 4 בבניינים 5-8 הינו במהלך חודש פברואר.

   להלן עדכונים לגבי הנושאים המרכזיים שנותרו על מנת לסיים את העבודות ולקבל טופס 4:

   1. רב בריח (מספק דלתות כניסה לדירות, למחסנים, חלונות ממ"ד)- יושלם בשבועיים הקרובים.
   2. פיתוח:
   1. רמפה בחניה במתחם בניינים 7+8- בוצעה מדידה ע"י מודד בשבוע שעבר. המודד אמור להעביר בקרוב לקבלן את תוצאותיו לצורך קביעת המענה התכנוני.
   2. טיפול בשקיעות בפיתוח בגלל הגשם- עיקר השקיעות טופלו. השאר אמורים להסתיים בסוף השבוע הבא.
   3. גינון- לאורך בניינים 5 עד 8- בוצע באופן חלקי ויסתיים ככל הנראה בשבוע הבא.
   4. אישור יועצת הפיתוח לטופס 4 – יינתן בסמוך לאחר סיום עבודות אלו.
   5. אישור יועץ תנועה לטופס 4 – האישור כבר ניתן לבניינים 5+6. האישור לבניינים 7+8 יינתן לאחר סיום הסדרת הרמפה בחניה כאמור (סעיף א' לעיל).
   1. עבודות בדירות בבניינים 7+8 ברמה שהיא תנאי לקבלת טופס 4 (אלומיניום, דלתות פנים ותיקונים פנים דירתיים ובשטחים הציבוריים)- טרם הסתיים.
   2. בזק- ארונות בזק הושלמו. חברת בזק אמורה להגיע לחבר את הקוים ולבדוק את תקינותם, לרבות חיוג נכון למוקד כיבוי אש מרכזת גילוי אש. בזק הודיעו היום לקבלן על הגעת טכנאי רק ב- 18.2.21 עקב מחסור חמור בטכנאים. מדובר בעניין הנמצא בנתיב הקריטי של קבלת טופס 4. הקבלן וחברת אילה אגם החלו להפעיל לחצים על בזק ע"מ להקדים מועד זה ככל האפשר.
   3. כיבוי אש:
   1. רכזות גילוי אש- אישור מעבדה לתקינות יינתן רק לאחר חיבור של בזק כאמור לעיל.
   2. לחץ מים- אישור מעבדה התקבל ותקין.
   3. תקינות מתזים-  הקבלן עדכן כי בדיקות המעבדה תקינות.
   4. סיור כבאות לצורך מתן הערות- הקבלן עדכן כי נקבע סיור למחר (12.1.21) לכל ארבעת הבניינים.
   5. תיקון ליקויים בנושא גילוי אש, שיתקבלו  מהכבאי לאחר הגעתו לסיור.
   1. קבלת אישור מחלקת תברואה בעירייה- בעל התפקיד בעירייה נכנס לבידוד והבדיקה נדחית לעוד כשבוע.
   2. קבלת אישור יועץ בטיחות. היה סיור ב-10/1/21. תיקון ליקויים אמור להסתיים בתוך מספר ימים.
   3. קבלת אישור קונסטרוקטור לגבי בדיקת בטונים ("מערך 1").  נדרשת בדיקת גלילים. הקבלן פנה למעבדה להגעה לביצוע הבדיקה וטרם התקבל תאריך הבדיקה.
   4. קבלת אישור סופי מחברת פרו-שיא (מטעם החברה הכלכלית של מודיעין).
   5. קבלת אישור תאגיד המים (רק אחרי קבלת אישור כיבוי אש). לעניין זה נציין כי תאגיד המים גילה אצלו בעיה של שיפוע הפוך באחד המקטעים בשטח הציבורי מול בניינים 5-6 (נושא המצוי בתחום אחריות תאגיד המים) ומטפל בבעיה בימים אלו.
   6. קבלת אישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה (אחרונים בתור אחרי תאגיד המים. נערך ביום 5.1.21 סיור שלהם ונמסרה לקבלן רשימת תיקונים נדרשת. הקבלן מטפל בליקויים במקביל, כך שמיד לאחר קבלת אישור תאגיד המים יוכל לקבל גם את אישור מחלקת תשתיות בעירייה).

    

    

   שצ"פים

   1. שצ"פ גדול ליד בניין 8:
   1. בוצע גידור זמני עד בניית השביל ע"י העירייה. בסיור שנערך עם מחלקת תשתיות בעירייה ב- 5.1.21 סוכם פיתרון לפיו הקבלן יגדר את הכניסה לשצ"פ מהמדרכה העליונה ואת מתחם המשחקים עד לסיום בניית השביל ע"י העירייה. בביצוע.
   2. סיום תיקונים קלים בשצ"פ לפי הערות המפקח מטעם הקבוצה.
   3. הגשת תיקי מסירת השצ"פ לגורמי העירייה השונים- בטיפול הקבלן, לרבות אישור יועץ נגישות, אישור מתכננת הפיתוח ואישור התאורה ע"י מתכנן החשמל.
   4. מכל מקום סיום כל הנ"ל לא יעכב קבלת טופס 4 לאף בניין כיוון שהסיכום הוא שתועמד ערבות לעירייה.
   1. שצ"פ קטן ליד בניין 1:

   א. קבלת אישור אדריכלית הנוף של העירייה ל"גמל" המים החדש שהציב תאגיד המים, במסגרת הפיתרון שבוצע לבעיית לחץ המים.

   1. תיקון מערכת ההשקיה לאחר העבודות שבוצעו בשצ"פ מטעם תאגיד המים- יבוצע ע"י קבלן התאגיד.

  • 30/12/2020

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון ששלחנו לכם בתחילת השבוע, נעדכן כדלקמן:

   בעיית לחץ המים שמקבל הפרויקט מתאגיד המים מי מודיעין

   כאמור עדכנו אתכם בתחילת השבוע שלבקשת התאגיד, זומנה ע"י הקבלן בדיקת מעבדה ליום 23.12.20 לצורך בחינת הצורך בהמשך עבודת התאגיד או בסיומה (בהתאם לניתוח ממצאי הבדיקה והעברות דוח בדיקה, ניתן יהיה לקבוע אם עבודות התאגיד פתרו את הבעיה או שנדרשת עבודה נוספת של התאגיד), וכי הצפי לקבלת דו"ח המעבדה הינו עד ליום 29.12.20.

   נעדכן כי בדיקות המעבדה אכן הגיעו ונמצאו תקינות לבניינים 3 עד 8 אבל לא תקינות לבניינים 1+2.

   בניינים 3+4

   בשל קבלת התוצאות התקינות ללחץ המים בבניינים אלו נסללה הדרך לקבלת אישור כיבוי אש עבורם, והערכת הקבלן שיקבל את אישור כיבוי אש בתוך כשבוע ואת טופס 4 לבניינים אלו בתוך כשבועיים.

   עם זאת נציין, כי עודכנו (בפרויקט אחר שאנו מלווים בשכונת נופים) כי לפני מספר ימים הוחל נוהל אישורים חדש ברשות הכבאות הקשור לסבב החתימות הפנימי אצלם להפקת אישור לטופס 4 (אישור סופי בדרג בכיר יותר אצלם) עניין שעלול להביא לכך שאישור כיבוי אש לטופס 4 ייקח יותר משבוע לאחר האישור (הפנימי) של הכבאי מטעמם. אין לנו ניסיון עם זה עדיין (נציין כי עד כה, בפרויקטים שאנו מלווים בשכונת נופים התקבלו בחודשים האחרונים אישורי כיבוי אש עבור 16 בניינים בנוהל הישן, ושאכן קבלת אישור כבאות לטופס 4 ארך כשבוע לאחר האישור הפנימי של הכבאי).

   לגבי לחץ המים בבניינים 1+2 –

   דו"חות הבדיקה הועברו מיידית לתאגיד, תוך דרישה למתן מענה מיידי לדו"ח הלא תקין לגבי בניינים 1+2.

   לטענת התאגיד לחץ המים גם בבניינים 1+2 אמור להיות תקין ואין צורך בעבודה נוספת מטעמו, ושיתכן שכתוצאה מהפעלה ראשונית של קו המים החדש נוצרה סתימה. בהתאם לכך נערכה היום בדיקה תוך פירוק "גמל" המים של בניינים 1+2 ונמצאו הרבה אבנים, אשר הגיעו מקו המים העירוני.

   "גמל" המים נוקה, עניין שאנו מקווים שאכן פתר את הבעיה ולכן הוזמנה בדיקת מעבדה חוזרת ללחץ המים בבניינים 1+2 בלבד אשר אמורה להתבצע בשבוע הבא.

   ככל שתוצאת בדיקת המעבדה ללחץ המים אכן תהיה תקינה לבניינים 1+2 (התקווה וההערכה היא שאכן תהיה תקינה) אז תיסלל הדרך לקבלת אישור כיבוי אש גם לבניינים 1+2 ולקבלת טופס 4 לבניינים אלו בתוך שבועיים-שלושה.

   בניינים 5 עד 8

   כאמור, ציינו בתחילת השבוע כי הצפי לקבל טופס 4 בבניינים 5-8 במהלך חודש פברואר.

   לבקשת מספר חברים, להלן פירוט רב יותר לגבי התהליכים המרכזיים הנדרשים לטופס 4 בבניינים אלו:

   1. רב בריח (מספק דלתות כניסה לדירות, למחסנים, דלתות אשפה, חלונות ממ"ד)- לטענת הקבלן אמור להסתיים עד סוף השבוע הבא.
   2. פיתוח:
   3. רמפה בחניה במתחם בניינים 7+8- מחר מגיע מודד כחלק מקביעת המענה.
   4. טיפול בשקיעות בפיתוח בגלל הגשם- עיקר השקיעות טופלו. לקראת סיום.
   5. גינון- לאורך בניינים 5 עד 8- טרם הסתיים.
   6. אישור יועצת הפיתוח לטופס 4 – יינתן בסמוך לאחר סיום עבודות אלו.
   7. אישור יועץ תנועה לטופס 4 – האישור ניתן לבניינים 5+6. האישור לבניינים 7+8 יינתן לאחר סיום הסדרת הרמפה בחניה כאמור.
   1. שצ"פ:
   1. קבלת תו תקן למתחם המשחקים (או גידור זמני עד בניית השביל ע"י העירייה, או הרמת דרך העפר הסמוכה)- הקבלן אמור לסכם את הנושא בימים אלו מול העירייה.
   2. סיום תיקונים קלים בשצ"פ לפי הערות המפקח.
   3. הגשת תיקי מסירת השצ"פ לגורמי העירייה השונים- בטיפול הקבלן.
   1. סיום עבודות בדירות בבניינים 7+8 ברמה שהיא תנאי לקבלת טופס 4 (אלומיניום, דלתות פנים ותיקונים פנים דירתיים ובשטחים הציבוריים)
   2. מעליות- הקבלן עדכן כי כל המעליות בפרויקט קיבלו אישור לצורך טופס 4.
   3. בזק- ארונות בזק (לטענת הקבלן יושלמו עד סוף השבוע הבא). לאחר מכן תגיע חברת בזק לחבר את הקוים ולבדוק את תקינותם, לרבות חיוג נכון למוקד כיבוי אש מרכזת גילוי אש.
   4. כיבוי אש:
   1. רכזות גילוי אש- אישור מעבדה לתקינות יינתן לאחר חיבור של בזק כאמור לעיל.
   2. לחץ מים- אישור מעבדה התקבל ותקין.
   3. תקינות מתזים-  הקבלן הזמין מעבדה לבדיקתם לשבוע הבא.
   4. זימון הכבאי לצורך מתן אישור- הקבלן עדכן כי יגיע בעוד שבועיים.
   5. תיקון ליקויים בנושא גילוי אש, שיתקבלו  מהכבאי לאחר הגעתו לסיור
   1. השלמת ארונות לגמל מים 6+8. טרם בוצע, בטיפול הקבלן.
   2. קבלת אישור מחלקת תברואה בעירייה.
   3. קבלת אישור GIS.
   4. אישור השצ"פ הקטן לאחר תוספת הגמל והגידור מסביב.
   5. קבלת אישור סופי מחברת פרו-שיא (מטעם החברה הכלכלית של מודיעין).
   6. קבלת אישור תאגיד המים (רק אחרי אישור כיבוי אש).
   7. קבלת אישור סופי ממחלקת תשתיות בעירייה (אחרונים בתור אחרי תאגיד המים).

  • 28/12/2020
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   בהמשך לעדכון האחרון, בו מסרנו כי תאגיד המים נערך לבצע עבודות נוספות לצורך פתרון בעיית המים, הרי שהעבודות נמשכות ולבקשת התאגיד, זומנה ע"י הקבלן בדיקת מעבדה לצורך בחינת הצורך בהמשך העבודה או בסיומה.

   בדיקת המעבדה התקיימה ביום 23/12/20 ואנו ממתינים לקבלת תוצאות המעבדה עד ליום 29/12/20. בהתאם לניתוח ממצאי הבדיקה והעברות דוח בדיקה, ניתן יהיה לקבוע אם עבודות התאגיד פתרו את הבעיה או שנדרשת עבודה נוספת של התאגיד.

   אישור כיבוי אש לטופס 4- ככל שאכן לא יהיה עוד צורך בעבודות נוספות של התאגיד, יוכל הקבלן להזמין את כיבוי אש לביקורת אחרונה בבניינים 1-4, על מנת לקבל את אישורם, אשר צפוי כשבוע לאחר קבלת תעודת המעבדה (כאמור, בהנחה שאין צורך בעבודה נוספת של תאגיד המים).

   אישור תאגיד המים לטופס 4- אישור תאגיד המים יוכל להתקבל רק לאחר קבלת אישור כיבוי אש. אנו מעריכים שימים ספורים לאחר קבלת אישור כיבוי אש יוכל הקבלן לקבל את אישור תאגיד המים.

   במקביל לכך, הקבלן ישלים את קבלת האישורים האחרונים הנדרשים לצורך קבלת טופס 4 (כגון: אישור מחלקת התשתיות של העירייה שיוכל להינתן רק לאחר סיום עבודות תאגיד המים וסגירת המדרכות, אישור חברת פרו-שיא מטעם החברה הכללית של מודיעין, אישורים אחרונים של יועצים ואישור מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה).

   עם קבלת כל האישורים הנ"ל יוכל הקבלן להגיש סופית את הבקשה לקבלת טופס 4, אשר צפוי להתקבל כשבוע לאחר הגשת כל האישורים הנ"ל לעירייה.

   לפיכך, בכפוף לקבלת תוצאת מעבדה חיובית לגבי לחץ המים, הקבלן מעריך כי טופס 4 לבניינים 1-4 צפוי להתקבל בעוד כשבועיים-שלושה.

   הצפי לקבל טופס 4 בבניינים 5-8 במהלך חודש פברואר.

  • 04/12/2020

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן עדכונים לגבי הפרויקט:

   בהמשך לעדכון ששלחנו לפני שבוע, להלן עדכון קצר לגבי בעיית לחץ המים. עדכון מפורט לגבי הפרויקט יופץ במהלך השבוע הבא.

   כפי שהערכנו לפני שבוע, עבודות תאגיד המים אכן הסתיימו.

   עם זאת, לצערנו כפי שנמסר לנו מהתאגיד, העבודות אכן פתרו את בעיית לחץ המים, אבל התברר שהפתרון שבוצע אינו מספיק לצורך ספיקת מים הנדרשת ע"י כיבוי אש.

   לאור האמור הוחלט ע"י תאגיד המים לבצע עבודות נוספות שמהותן הגדלת קוטר צינור המים בחזיתות בניינים 1-4, באופן שייתן מענה לספיקה הנדרשת ע"י כיבוי אש.

   צפי לתחילת העבודות הנוספות הנ"ל הינו בתחילת השבוע הקרוב וצפי לסיומן בתוך כ- 10 ימים.

  • 26/11/20

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן עדכונים לגבי הפרויקט:

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן סטטוס בניינים 1-4:

   בנוגע לבעיה המרכזית של לחץ המים:

   כאמור כרגע זהו הנושא היחיד המונע קבלת אישור כיבוי אש.

   כזכור, עדכנו ביום 12.11.20 כי יועץ האינסטלציה של הפרויקט המליץ לתאגיד המים לחבר את הפרויקט לקו מים סמוך אחר, בעל לחץ מים גבוה יותר, וכי המלצתו התקבלה וחברת פרו-שיא (חברת הניהול והפיקוח מטעם החברה הכלכלית של מודיעין) החלה בתכנון מהיר של הפתרון, על מנת לקבל הצעת מחיר לביצוע ולצאת לביצוע בדחיפות עבור תאגיד המים.

    

   בהמשך לכך, נערך על ידם תמחור והועברה דרישה לקבוצת פסגות על הפארק לשאת בעלות הביצוע, בסכום של כ- 68 אש"ח.

   לדעתנו, שהבענו אותה בתוקף, מי שאמור לשאת בעלות זו הם גורמי התשתית ולא חברי קבוצת פסגות על הפארק.

   עם זאת תאגיד המים היתנה את ביצוע העבודה בקבלת תשלום בפועל, ונציגות הקבוצה קיבלה את המלצתנו, בלית ברירה סבירה אחרת בלוח הזמנים הקיים, לשלם את הסכום על מנת לקדם את אכלוס הפרויקט.

   עבודות הביצוע של חיבור המים התחילו היום 26.11.20. אנו מעריכים שמדובר בעבודות שיסתיימו לא מאוחר מסוף השבוע הבא.

   עם סיום הביצוע יזמין הקבלן בדיקת מעבדה חוזרת של לחץ המים, ולאחר קבלת אישור מעבדה יעבירה לכיבוי אש.

   עם קבלת אישור כיבוי אש יעביר לתאגיד המים ויקבל גם את אישורו.

   במקביל לכך, מלבד אישור כיבוי אש ותאגיד המים נותר לקבלן לבצע השלמות ותיקונים שנדרשו ע"י מחלקת התשתיות בעיריית מודיעין (בהמשך לסיור שנערך בשטח בשבוע שעבר יחד עם נציגי העירייה), אישורים אחרונים של יועצים (כגון אישור יועצת הנוף בגין השלמת מעקות בפיתוח), והשלמת אישורים אחרונים לפיקוח על הבנייה בעיריית מודיעין. לדברי הקבלן הנ"ל יסתיים במקביל לקבלת אישור כיבוי אש.

    

   לאור האמור מסתמן, בכפוף להשלמת הנ"ל ללא תקלות או הפתעות נוספות, שהקבלן יוכל לקבל טופס 4 לבניינים אלה בתוך כשלושה שבועות.

   להלן סטטוס בניינים 5-6:

   הקבלן ממשיך לטפל בקבלת האישורים לטופס 4.

   כפי שציינו בעבר המענה של תאגיד המים לבעיית לחץ המים בבניינים 1-4 הינו לכל הפרויקט, כך שלאחר ביצוע החיבור לקו המים בעל הלחץ הגבוה לא צפויה בעיה בנושא זה מול כיבוי אש, והצפי הוא שהקבלן יוכל להשלים את כל הדרישות לטופס 4, ולקבלו בסוף דצמבר.

   להלן סטטוס בניינים 7-8:

   עבודות פיתוח בחניה- הסתיימו למעט תיקונים.

   צפי סיום עבודות אלומיניום- סיום עבודות האלומיניום התעכב. לטענת קבלן האלומיניום אמור לסיים בתוך כשבוע. לאחר מכן השלמת דלתות פנים ועבודות גמר בדירות.

   סיורי מסירה לפיקוח- אמורים להתחיל בתוך כשבועיים-שלושה.

   סיורי טרום מסירה לדיירים- אמורים להתחיל מיד לאחר מכן.

   טופס 4- צפי לקבלתו נותר עדיין לקראת סוף ינואר, כפי שנמסר בעדכון.

   סיום הגשת השצ"פ (תנאי לטופס 4 לבניינים 5-8)– צפי בתוך כשבוע-שבועיים.

  • 18/11/20
   חברי קבוצה פסגות נופים שלום רב,

   להלן עדכונים לגבי הפרויקט:

   בניינים 5-7-

   בהמשך לעדכון האחרון מיום 11.11.20 לפיו טכנאי בזק הגיע וחיבר את בניינים 5,6 לקווים, ושהיה אמור להגיע למחרת לחבר את בניין 7- בשל תקלה פנימית במערכות המידע של בזק וסידורי עבודה הוא הגיע רק אתמול וחיבר גם את בניין 7 (זאת לאחר שנקבע לו סידור עבודה לעוד כשבועיים ולאחר התערבות הוקדם להיום- מכל מקום מדובר היה בעיכוב של כשבוע למגרש זה, כיוון שכל 3 הבניינים תלויים זה בזה).

   כזכור עניין זה נדרש (יחד עם חשמל קבוע לשטחים הציבוריים בבניין) לצורך אישור מעבדה על תקינות רכזת כיבוי האש בכל בניין (אישור הנדרש לכיבוי אש).

   המעבדה כבר נתנה אישורי תקינות לבניינים 5+6, ולאור חיבור בניין 7 לבזק אמורה להגיע בימים הקרובים מאד ולהנפיק אישור תקינות גם לרכזת של בניין 7.

   כיבוי אש הודיע שיגיע לבצע ביקורת נוספת ביום ג' בשבוע הבא- 24.11.

   בהנחה ותקווה שביקורת כיבוי אש תעבור באופן "חלק" יוכל הקבלן לקבל את אישור כיבוי אש לקראת סוף השבוע הבא, ולהעבירו לתאגיד המים (זה הנושא היחיד שחסר לקבל את אישור תאגיד המים).

   עם קבלת אישור תאגיד המים (צפי- יום עבודה לאחר קבלת אישור כיבוי אש אם אין עיכובים) יוכל הקבלן להעביר את האישורים הנ"ל לידי מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה לצורך הנפקת טופס 4 והחתמת מהנדס העיר וראש העיר (מספר ימים ספורים לאחר מכן, ועד שבוע).

   ההערכה היא, שאם הכל ילך "חלק" ניתן לקבל טופס 4 בעוד כשבועיים (העיכוב של השבוע הנוסף נבע בשל אי חיבור בניין 7 ע"י בזק בשבוע שעבר כמתוכנן).

   כפי שעדכנו בעבר, עם קבלת טופס 4 יפנה הקבלן מיידית לחברת החשמל על מנת להזמין חיבור הדירות לחשמל (תנאי למסירת מפתח).

   כאמור, מיד לאחר קבלת טופס 4 לדירות יפנה הקבלן שוב לחברת החשמל – הפעם על מנת שזו תגיע לבצע ביקורת וחיבור של הדירות לחשמל קבוע (מוני חשמל).

   במקביל לכך מזמן הקבלן בימים הקרובים את ועדי הבתים למסירת השטחים הציבוריים.

   בניינים 1-4

   מאחר שכפי שעדכנו התקבל לפני כשבוע "טופס 4 להרצת מערכות" לבניינים אלו (הטופס נדרש להגשה לחברת החשמל לשם חיבור קבוע של חשמל לשטחים הציבוריים בבניינים), הקבלן הזמין את חברת החשמל. נכון להיום אין עדיין מועד של הגעת חברת החשמל, ואנו מעריכים שיקבל מועד בימים הקרובים.

   במקביל הקבלן פתח הזמנה לביצוע ביקורת כיבוי אש. נכון להיום טרם קיבל מהם מועד לביצוע הביקורת, ואנו מעריכים שיקבל מועד בימים הקרובים.

   לשמחתנו חברת בזק הגיעה ב- 17.11 וחיברה את כל 4 הבניינים.

   עם קבלת חיבור קבוע לחשמל יוכל הקבלן לקבל אישור לכיבוי אש מהמעבדה הבודקת את רכזות כיבוי אש.

   הערכת הקבלן היא, שאם הכל יעבור כשורה, הרי שבתוך כשבועיים יקבל חיבור חשמל ובתוך כ- 3 שבועות יקבל אישור סופי של כיבוי אש, ובעוד כחודש יקבל טופס 4.

   כאמור, מיד לאחר קבלת טופס 4 לדירות יפנה הקבלן שוב לחברת החשמל – הפעם על מנת שזו תגיע לבצע ביקורת וחיבור של הדירות לחשמל קבוע (מוני חשמל).

   אנו מציינים שוב שימשיכו להתבצע מאמצים לקצר כל אחד משלבים אלו, ועם זאת מקווים שלא תהיינה תקלות, או עיכובים או דרישות נוספות מעבר לכך.

   נמשיך לעדכנכם בתדירות גבוהה יחסית בתקופה זו.

  • 15/11/20

   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   שלשום (שלישי 10.11) התקיימה ישיבה וסיור של הנציגות באתר יחד עם אילה אגם, הקבלן והפיקוח.

   להלן סטטוס בניינים 1-4:

   הכבאי הגיע לסיור נוסף ביום א' 8.11 וכצפוי לא אישר את הבניינים בשל בעיית לחץ מים למתזים (ראו עדכון מטה).

   כמו כן, לאחר קבלת הערות יועצים, נדרשים תיקונים קלים בשטחים הציבוריים לצורך קבלת אישורי יועצים סופיים- התיקונים מבוצעים בשטח והצפי לסיומם בתוך כשבוע.

   בנוגע לבעיה המרכזית של לחץ המים:

   כאמור כרגע זהו הנושא היחיד המונע קבלת אישור כיבוי אש.

   בדיקות המעבדה הגיעו והועברו לגורמי התשתית הרלבנטיים (בהובלת חברת "פרו-שיא" – חברת הניהול והפיקוח מטעם החברה הכלכלית של מודיעין), יחד עם המלצה מיועץ האינסטלציה של הפרויקט לחבר את הפרויקט לקו מים סמוך אחר, בעל לחץ מים גבוה יותר.

   לשמחתנו המלצת יועץ האינסטלציה אכן התקבלה על ידם, וחברת פרו-שיא החלה בתכנון מהיר של הפיתרון, על מנת לקבל הצעת מחיר לביצוע ולצאת לביצוע בדחיפות עבור תאגיד המים. הנושא מקבל תיעדוף גבוה מאד בתאגיד המים.

    

   עם זאת, נכון לרגע זה אין עדיין לוח זמנים לביצוע, אולם ההערכה היא שמדובר בכשבועיים-שלושה (סיום תכנון, אישור ביצוע, ביצוע).

   עם סיום הביצוע יזמין הקבלן בדיקת מעבדה חוזרת של לחץ המים, ולאחר קבלת אישור מעבדה יעביר לכיבוי אש.

   עם קבלת אישור כיבוי אש יקבל את אישור תאגיד המים ויוכל להגיש סופית את כל הנדרש לצורך קבלת טופס 4.

   לאור האמור לא נראה שיתקבל טופס 4 לבניינים 1-4 בסוף חודש נובמבר כפי שהוערך בעדכון שנמסר לפני בעיית לחץ המים, אלא שיתקבל רק במהלך חודש דצמבר. עם קבלת לוח זמנים משוער מחברת פרו-שיא לחיבור לקו המים החדש נעדכן בדבר.

   במקביל לכך תואם מול הקבלן המשך ביצוע תיקוני ליקויים באותן דירות שטרם הסתיימו בהן התיקונים (ככלל, מדובר בתיקונים קלים).

   להלן סטטוס בניינים 5-6:

   בהמשך לסיורי הדיירים הקבלן מבצע תיקונים והשלמות.

   הקבלן מטפל בקבלת האישורים לטופס 4.

   המענה של תאגיד המים לבעיית לחץ המים בבניינים 1-4 הינו לכל הפרויקט, כך שלאחר ביצוע החיבור לקו המים בעל הלחץ הגבוה לא צפויה בעיה בנושא זה מול כיבוי אש, והצפי הוא שהקבלן יוכל להשלים את כל הדרישות לטופס 4, ולקבלו בסוף דצמבר, כפי שנמסר בעדכון הקודם, בכפוף להסדרת נושא לחץ המים כאמור לעיל.

    

   להלן סטטוס בניינים 7-8:

   עבודות פיתוח בחניה- אמורות להסתיים בתוך שבועיים.

   צפי סיום עבודות אלומיניום- בתוך כשבועיים. לאחר מכן השלמת דלתות פנים ועבודות גמר בדירות.

   סיורי מסירה לפיקוח- אמורים להתחיל בתוך כשלושה שבועות.

   סיורי טרום מסירה לדיירים- אמורים להתחיל בעוד כחודש.

   טופס 4- צפי לקבלתו נותר לקראת סוף ינואר, כפי שנמסר בעדכון.

   סיום הגשת השצ"פ (תנאי לטופס 4 לבניינים 5-8)– צפי בתוך כשלושה שבועות.

  • 06/11/20

   ברי קבוצת פסגות על הפארק שלום,

   להלן עדכון סטטוס לגבי אישור כיבוי אש בבניינים 1-4 (תנאי לטופס 4):

   כזכור, עדכנו כי כיבוי אש הגיע ביום א' השבוע 1.11.20, כי הכבאי נתן הערות וכי נקבעה עימו ביקרות חוזרת ליום א' הקרוב 8.11.20.

   הקבלן עסק ועדיין עוסק בתיקון ההערות.

   אחד הנושאים הינו אישור מעבדה ללחצי מים לצורך הפעלת המתזים. בדיקת המעבדה התקיימה הבוקר ונמצא כי קיימת בעיה. סוכם כי תוצאות המעבדה (שאמורות להגיע לקבלן בתחילת השבוע) יועברו לחברת הניהול "פרו-שיא" מטעם חברה הכלכלית של מודיעין, וכי היא תוביל פיתרון בהיבט התכנון והביצוע.

   בעיתוי הנוכחי לא ברורה עדיין מהות הפיתרון ופרק הזמן לכך, ואנו מעריכים שהנושא יתבהר בימים הקרובים.

   מכל מקום, ביום א' יגיע שוב נציג כיבוי אש. הצפי הוא שמחד לא ייתן עדיין אישור (בשל בעיית לחץ המים כאמור), ושמאידך יהיו בפניו פחות נושאים פתוחים לטיפול טרם מתן האישור.

   נמשיך לעדכנכם גם לגבי האמור לעיל וגם לגבי סטטוס שאר הבניינים בפרויקט.

  • 18/10/20

   חברי קבוצה פסגות על הפארק שלום רב,

   להלן מספר עדכונים בנוגע לסטטוס הפרויקט:

   1. הסכם חדש עם הקבלן– בהמשך לעדכון הקודם שלנו, המו"מ עם הקבלן הושלם, ונחתם בינו לבין הנציגות הסכם חדש שיוצר וודאות תקציבית לחברי הקבוצה תוך שינוי השיטה ושאושר ע"י בנק לאומי. מצורף מסמך מפורט בנושא. בהתאם לכך יופצו לכם בימים הקרובים מכתבים פרטניים ממשרד רו"ח פריידקס. שימו לב, כי תנאי לקבלת דירה הוא התשלום לקופת הקבוצה.
   1. שיחת זום עם חברי הקבוצה– בכוונתנו לערוך שיחת זום עם חברי הקבוצה במהלך השבוע הבא, ונשלח לכם זימון לכך לאחר התיאום.
   1. ועדי בתים זמניים, הגנה על מעליות ואפשרות לבחירת חברת ניהול ואחזקה– אנו חוזרים ומבקשים באותם בניינים שטרם התנדבו בהם חברי קבוצה לשמש כחברי ועד זמני להזדרז ולעשות זאת. נדרשים שני מתנדבים בכל בניין. יש לכך חשיבות גבוהה, גם לצורך קבלת השטחים הציבוריים והמערכות, גם לצורך התקשרות עם חברת המעליות על מנת לאפשר להפעיל אותה (הפעלת המעלית דורשת הסדר מול ועד הבית), גם לצורך פתיחת חשבון בנק של ועד הבית על מנת לגבות כספי ועד בית, למשל על מנת לרכוש הגנה למעלית (חשוב ומומלץ מאד, ודאי בתקופה של הובלות- לדוגמא, ועדי הבתים של פרויקט שאכלסנו לאחרונה בעיר חריש בחרו להתקשר עם חברה בשם דקו-שילד (איש קשר: מר גיא שפירא ב- 054-4801536) המתקינה מיגון רב פעמי והיו מרוצים מהתוצאה. לשיקול דעתו של כל ועד בית, אבל אנו ממליצים מאד לשמור על המעליות. נכון להיום יש שני מתנדבים רק בבניין 1, יש רק מתנדב אחד לבניין בבניינים 3,4, ובשאר הבניינים אין כלל מתנדבים. אנו מבקשים שוב מתנדבים, זהו גם אינטרס גבוה שלכם כדיירים. כמו כן אנו ממליצים לכם להתחיל להתארגן לבחירת ועד בית קבוע בכל בניין. כמו כן מניסיוננו אנו ממליצים לוועדי הבתים לבחון בחיוב העסקת חברת ניהול ואחזקה שתהיה בין היתר שותפה לקבלת השטחים הציבוריים ולמעקב אחר השלמת תיקונים בהם, בדגש על השנה הראשונה מהאכלוס- לשיקולכם. כמו כן אנו ממליצים בחום לערוך ביטוח מבנה וצד ג' ע"י ועדי הבתים לשטחים הציבוריים.
   1. ביטוח מבנה– מי שלקח אשראי מבנק לאומי מחויב, מיד עם קבלת החזקה בדירה, לבצע ביטוח מבנה ולשעבדו לבנק (הליך סטנדרטי לגמרי במשכנתאות. ניתן לעשות זאת גם עם סוכנות הביטוח "מעלות" של בנק לאומי וגם עם כל סוכנות ביטוח אחרת שתבחרו). אנו ממליצים מאד לוועדי בתים גם לערוך ביטוחי מבנה לשטחים הציבוריים, וגם לחברי קבוצה שלא לקחו אשראי מהבנק לשקול עריכת ביטוח מבנה, אף שזו אינה חובה.
   1. עדכון הסטטוס בשטח:

   לאחרונה נתקלו לצערנו בלא מעט בעיות באתר המביאות לעיכובים, לצד התקדמות בביצוע העבודות:

   1. קבלן הגמרים חזר לעבוד בשטח ביום 14.10.20 לאחר תקופה של כשבוע שבה לא עבד כלל בשל סכסוכים כספיים בינו לבין חברת מנוליד. לאחר התערבות נמרצת של חברת אילה אגם, נפתר הסכסוך וקבלן הגמרים חזר לעבודה.
   2. כפי שעדכנו, הייתה פעילות מואטת, בין היתר בשל העבודה שחלק ניכר מהמנהלים ועובדי החברה היו בבידוד.
   3. גם קבלן הפיתוח הצמוד חלה בקורונה והפועלים היו בבידוד, תוך האטה משמעותית בקצב  העבודות. חברת מנוליד מפעילה עליו לחץ בימים אלה לתגבר את העבודה.
   1. סטטוס  מפורט לגבי בניינים 1,2,3,4
   1. בדיקות לחץ המים המהוות תנאי לקבלת אישור כיבוי אש– תאגיד המים עדכן שבעיית לחץ המים נפתרה , זאת לאחר פניות חוזרות ונשנות שלנו לגבי חוסר לחצים בקווים מחוץ לאתר. לפיכך הזמין הקבלן מעבדה לבדיקת הלחץ (תוצאות מעבדה חתומות הינן תנאי לאישור כיבוי אש). תוצאות המעבדה יצאו תקינות לבניינים 3+4, אולם יצאו לא תקינות לבניינים 1+2. לאחר בדיקה נמצא המקור לכשל (נזילה קטנה בהידרנט בבניין 2.), אשר תוקן והבדיקה וממתינים לתוצאות הבדיקה החוזרת בימים אלה.
   1. סטטוס אישורים נוספים הנדרשים לטופס 4:
   1. קיר פיתוח ליד חניית בניין 1– בעקבות עבודות ציבוריות של העירייה של חפירה בשטח שלא היה מפותח, נדרש חיזוק היסודות של הקיר הנמוך שבין חניות בניין 1 לבין המדרכה הציבורית שממזרח לחניה. הקבלן המתין לסיום עבודות הפיתוח הציבורי שם שנעשו ע"י החברה הכלכלית של העירייה, ולאחר מכן החל בעבודה לחיזוק היסודות. הקבלן החל ב 14.10.20 ליצוק את היסוד החדש לשם בניית הקיר הנמוך מחדש. ההערכה היא שמדובר בעבודה של כשבוע וחצי- שבועיים.
   2. השלמת השצ"פ ליד בניין 8– הקבלן אמור לסיימו עד לסוף השבוע הבא. עם סיומו תוזמן מחלקת גנים של העירייה לאשר את השצ"פ. עם זאת, למרות שפורמלית הנ"ל נדרש לצורך קבלת טופס 4, לפי סיכום עם מחלקת הגנים בעירייה, הנ"ל לא יהווה מגבלה מול העירייה לקבלת טופס 4 לבניינים 1-4.
   3. אישור תאגיד המים– כלל האישורים (למעט אשור כיבוי אש) נמסרו ע"י הקבלן לתאגיד והוא ממתין לסיור של תאגיד המים. הצפי הוא שמיד לאחר קבלת אישור כיבוי אש יינתן גם אישור התאגיד.
   4. אישור החברה המנהלת מטעם החברה הכלכלית– נערכו מספר סיורים עימה. נותרו לקבלן השלמות קלות לקבלת האישור (כדוגמת עבודות תיקון מדרכה בכניסה לבניין 1 כתוצאה מהזזת עמוד ע"י הקבלן של העירייה).
   5. אישורים אחרונים נוספים של גורמים פנימיים – כגון אדריכל, יועצת נוף וחתימת גורמים על טפסים שונים- הצפי שיושלמו עד סוף השבוע הבא.

    

   1. לאור האמור, נעשים מאמצים לפיהם הקבלן יוכל להגיש את כל הנדרש לקבלת טופס 4 לבניינים 1,2,3,4 בסוף החודש, כאשר הנתיב הקריטי נותר עדיין אישור כיבוי אש.
   1. נציין כי בפרויקט "פסגות החדשה" המלווה ע"י אילה אגם, קיבל הקבלן מנוליד טופס 4 לשני שליש מפרויקט בסוף ספטמבר, ימים ספורים בלבד לאחר שהגיש את אישור כיבוי אש, כך שאנו מקווים שגם כאן יינתן טופס 4 ימים ספורים לאחר קבלת אישור כיבוי אש.

   נזכיר שוב כי רק אחרי קבלת טופס 4 לדירות יוכל הקבלן לפנות לחברת החשמל על מנת שזו תגיע לבצע ביקורת וחיבור הדירות לחשמל קבוע. עם קבלת טופס 4 ופניית הקבלן לחברת החשמל נעדכן את בעלי הדירות.

   1. סטטוס בניינים 5,6
   1. הקבלן מקדם את הביצוע בהם וביצע בהם סיורי טרום מסירה.
   2. בעיית קבלן האלומיניום עליה עדכנו במידעון הקודם נפתרה, והוא ממשיך בעבודות ההשלמה הנדרשות, כאשר הלו"ז שסוכם מולו לסיום העבודות שלו בבניינים אלה הוא 25.10.20.
   3. כאמור חלה עצירה בעבודות קבלן הגמרים, אולם זה חזר לעבודה ביום 14.10.20.
   4. נדרשת השלמת עבודות פיתוח צמוד.
   5. הקבלן ממשיך לפעול על מנת שיוכל לקבל טופס 4 באמצע נובמבר כפי שעדכנו במידעון הקודם.
   1. סטטוס בניינים,7,8
   1. כאמור בעיית קבלן האלומיניום עליה עדכנו במידעון הקודם נפתרה, כאשר הלו"ז שסוכם מולו לסיום העבודות שלו בבניינים אלה הוא 10.11.2020.
   2. נדרשת השלמת עבודת פיתוח צמוד. כפי שעדכנו בפתיח קבלן הפיתוח חלה בקורונה, וחלה האטה משמעותית בקצב העבודות. חברת מנוליד מפעילה עליו לחץ בימים אלה לתגבר את העבודה.
   3. עבודות אינסטלציה- אמורות להסתיים בקרוב, על מנת לאפשר המשך עבודה של קבלן הגמרים וקבלן הפיתוח בחניה.
   4. הקבלן ממשיך לפעול על מנת שיוכל לקבל טופס 4 באמצע דצמבר כפי שעדכנו במידעון הקודם.

   יחד עם זאת ולמרות המאמצים המרובים שננקטים על ידנו (אנו נמצאים יום יום באתר), אנו עדיין לא יודעים לאמר כרגע מה תהיה השפעת הקורונה (מחלות, בידודים כפי שראינו גם כאן וגם בחברת החשמל בפרויקט אחר לאחרונה) על העבודה, על קבלת האישורים הנ"ל מהרשויות ועל חיבור הדירות לחשמל, וכמובן שאנו עדיין ממליצים לנקוט משנה זהירות.

   נמשיך לעדכנכם, וכאמור בימים הקרובים נעדכן אתכם בדבר שיחת זום עם חברי הקבוצה.

  • 23/09/20

   חברי קבוצה פסגות על הפארק שלום רב,

   להלן עדכון בנוגע לסטטוס הפרויקט:

   ראשית בשל הדבקות של חלק ממנהלי הקבלן בקורונה, חלק ניכר מהמנהלים ועובדי החברה באתר נמצא בבידוד מראש השנה, ובאתר כרגע קיימת בימים אלה פעילות מואטת בשל כך.

   בניינים 1,2,3,4

   בהמשך להודעתנו הקודמת בנושא לחץ המים, תאגיד המים ביצע מס' פעולות לשיפור הלחץ וספיקת המים בפרויקט, אך מבדיקת מעבדה שנעשתה ביום 16/9/20, הנתונים עדיין נמוכים מדי. מיד עם קבלת הנתונים, המשכנו לפעול בכל מישור מול תאגיד המים לצורך מציאת פתרון לבעיה, בתקווה שיימצא במהרה.

   התאגיד ביצע פעולות נוספות השבוע שלהבנתו פתרו את הבעיה, ואמור לבצע בדיקות לחץ ביום-יומיים הקרובים בתקווה שאכן הפעולות הביאו לפיתרון הבעיה. ככל שיתברר שאכן הבדיקות יצאו הפעם תקינות יזמין הקבלן בדחיפות מעבדה לביצוע בדיקות לחץ וספיקה. דו"ח המעבדה (בתקווה שגם הוא יצא חיובי, כאמור בפעם הקודמת הדו"ח יצא שלילי) הינו תנאי סף לקבלת אישור כיבוי אש.

   לאחר הגעת כיבוי אש לבדיקה (עניין הכרוך בהמתנה להגעת כבאי) ובתקווה שבדיקתם הכוללת אכן תצא תקינה, יוכל הקבלן להעביר את אישור כיבוי אש לתאגיד המים, על מנת לקבל את אישורו הסופי של תאגיד המים לטופס 4.

   תנאי נוסף לטופס 4 הינו קבלת אישור מחלקת תשתיות של העירייה- בשבוע שעבר בוצע סיור חוזר (לאחר תיקון הערות מסיור ראשון) עם מחלקת התשתיות של העירייה, ע"מ לקבל את אישורה. התקבלו הנחיות לטיפול במספר נושאים פתוחים ואלו מטופלים ע"י הקבלן.

   לגבי תנאים נוספים לקבלת טופס 4- השלמת עבודות בשצ"פ הסמוך לבניינים 1,2, השלמת חיפוי אבן ליד בניין 1 לאחר ביצוע עבודות תשתית מטעם עיריית מודיעין, השלמת השצ"פ שליד בניין 8 – בהתאם לבדיקת הקבלן הם לא יהוו מגבלה לקבלת טופס 4 לבניינים 1-4 (חלקם ישמש כתנאי לקבלת טופס 4 לבניינים 5-8).

   לפיכך, לאחר קבלת אישור הכבאות, תאגיד המים, וסיום הטיפול במס' נושאים לשביעות רצון מחלקת התשתיות, יוכל הקבלן להשלים במלואן את הדרישות לטופס 4 לדירות ובכך להגיש את הבקשה לקבלת טופס 4 החתום– חתימה שבימים כתיקונם אורכת כשבוע.

   נזכיר שוב כי רק אחרי קבלת טופס 4 לדירות יוכל הקבלן לפנות לחברת החשמל על מנת שזו תגיע לבצע ביקורת וחיבור הדירות לחשמל קבוע. עם קבלת טופס 4 ופניית הקבלן לחברת החשמל נעדכן את בעלי הדירות בהליך הנדרש מהם מול חברת החשמל בהקשר הנ"ל (פתיחת חוזה פרטני מול חברת החשמל).

   בניינים 5,6,7,8

   הקבלן מקדם את הביצוע בהם וביצע סיורי טרום מסירה בבניינים 5-6.

   בבניינים 5-8 קיים עיכוב בעבודות האלומיניום. הקבלן מטפל בבעיה ומופעל עליו לחץ בלתי פוסק בנושא.

   בהתאם לכך, להלן ההערכות העדכניות של הקבלן לקבלת טופס 4 (כפוף לקבלת לחץ מים תקין מהתאגיד בימים אלה):

   1. בניינים 1-4 – לקראת סוף אוקטובר.
   2. בניינים 5-6 – אמצע נובמבר.
   3. בניינים 7-8 – אמצע דצמבר.

   יחד עם זאת, אנו לא יודעים לאמר כרגע מה תהיה השפעת הקורונה (מחלות, בידודים וכו') והסגר על העבודה, על קבלת האישורים הנ"ל מהרשויות ועל חיבור הדירות לחשמל, וכמובן שאנו עדיין ממליצים לנקוט משנה זהירות.

   תשלומים מחברי הקבוצה לקופת הקבוצה להבטחת התקציב ואכלוסם של האחרונים בפרויקט

   נזכיר שהמודל הכספי מול חברת מנוליד הינו מודל של עלות, עם שלושה רבדים (הראשון ע"ח הקבוצה, השני ע"ח מנוליד והשלישי ע"ח הקבוצה ללא הגבלה).

   מבחינה כספית הרובד הראשון נוצל במלוא (אף שטרם שולם לקבלן כל הסכום, בגלל שיטת התשלום שהיא בדיעבד), כך שמרבית עבודות חודש ספטמבר כבר ממומנות ע"י הרובד השני ע"ח הקבלן וכבר כעת מסתמן שימוש משמעותי ברובד השלישי.

   בנוסף לכך יש לקבלן דרישות לתוספות כספיות מעבר לתקציב מסיבות שונות ודרישות להארכות לוחות זמנים, שחלקן מוצדקות.

   לאור האמור מתנהל עם הקבלן מו"מ, בשיתוף נציגות הקבוצה, בניסיון להביא למינימום את השימוש ברובד השלישי, ואף תוך ניסיון למעבר להסכם פאושלי והגדרת סכום סופי לסיום הפרויקט והארכות הלו"ז המאושרות לפרויקט. אנו מעריכים שהמו"מ יושלם בקרוב ונעדכן על כך.

   מכל מקום, במקביל לכך ועל מנת להגן על תקציב הפרויקט ולא להיות חלילה במצב בו תהיה פריצה תקציבית במצב בו חלק מחברי הקבוצה לא יקבלו עדיין חזקה בדירות בעוד שחבריהם כן יקבלו, מסתמנת החלטה לפיה תנאי לקבלת דירה יהיה גבייה לקופה המשותפת סכום ממוצע של כ- 15 אש"ח ליח"ד, מתוך כוונה להחזיר חלק ממנו לחברי הקבוצה בעתיד לאחר אכלוס מלוא הפרויקט, סיום חשבון סופי עם הקבלן ושחרור הערבות לעיריית מודיעין (נזכיר שלא ניתן להשתמש כרגע בכל הכספים שקיימים בקופת הקבוצה, כיוון שחלק מהם אינם בעו"ש אלא בפיקדון שמשועבד לטובת הבנק, כבטוחה לערבות בנקאית שהנפיק הבנק לבקשת הקבוצה לטובת עיריית מודיעין. השיעבוד מהפיקדון יוסר והפיקדון יוכל לעבור לעו"ש רק לאחר שעיריית מודיעין תבטל את הערבות הבנקאית).

   כמו כן נזכיר שכפי שהוצג באסיפה הכללית האחרונה, אם לא משתמשים ברובד השלישי (וכאמור הצפי הינו לשימוש משמעותי ברובד זה) עדיין קיימת רזרבה בקופת הקבוצה.

   נעדכן גם על כך בקרוב.

   כל הגורמים המעורבים מודעים כמובן ללחץ בו מצויים חברי הקבוצה, ביחוד בתקופה הנוכחית וממשיכים במאמצים המרובים כדי להביא לסיום הפרויקט.

   בהזדמנות זו נאחל לכולם שנה טובה וגמר חתימה טובה!

  • 10/09/20
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום רב,

   התנאי העיקרי היחיד על מנת לקבל טופס 4 עבור בניינים 1,2,3,4 בפרויקט הינו קבלת אישור כיבוי אש (נושאים נוספים שנותרו להשלמת הקבלן הינם פתירים ומטופלים בלוח זמנים קצר).

   לאחר קבלת אישור כיבוי אש יקבל הקבלן מיידית גם את אישור תאגיד המים "מי מודיעין", אשר זה מותנה בקבלת אישור כיבוי אש.

   הנושא המרכזי המונע את קבלת אישור כיבוי אש הינו בעיית לחץ המים שמקבל הפרויקט מתאגיד המים (לחץ המים שמקבלים הבניינים מתאגיד המים נמוך מהנדרש עי" כיבוי אש למקרה של שריפה).

   בעיה זו ידועה ומטופלת מול החברה הכלכלית ותאגיד המים בשנה האחרונה.

   בעבר ניתן לכך פתרון ע"י תאגיד המים, אבל בדיעבד התברר שהפיתרון היה זמני בלבד וכעת שוב לחץ המים נמוך מהנדרש.

   אנו פועלים ללא הרף מול החברה הכלכלית של מודיעין, מול חברת הניהול מטעמה פרו-שיא ומול תאגיד המים, ע"מ לקבל פתרון לבעיה ולקבל לבניינים לחץ מים כנדרש ע"י כיבוי אש. הנושא מטופל ע"י הדרגים הכי בכירים של החברה הכלכלית של מודיעין, נערכו בשבועות האחרונים פעולות שונות של תאגיד המים בשטח במטרה לפתור את הבעיה, אולם גם נכון לרגע זה הבעיה טרם נפתרה.

   לצערנו אנו לא יודעים לעדכן כרגע מהו הפיתרון שיינתן ע"י גורמי התשתית האמורים לעיל (דוגמא לפיתרון אפשרי- שהם יחברו את הפרויקט לקו מים אחר מזה אליו הוא מחובר כרגע), וכמה זמן יארך הביצוע של הפיתרון- האם מדובר בימים ספורים או במספר שבועות.

   כאמור רק לאחר הסדרת לחץ המים יוכל הקבלן לפנות לכיבוי אש (לאחר הפנייה אנו מעריכים שייקח לכיבוי אש להגיע, לבדוק ולאשר- כשבועיים).

   נעדכן אתכם שוב לכשיתבהרו הדברים, מקווים שבימים הקרובים נדע יותר.

   במקביל לכך מקדם הקבלן את הביצוע בשאר ארבעת הבניינים הפרויקט והתחיל לזמן דיירים לסיורי טרום מסירה בבניינים 5+6.

  • 19/08/20
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום רב,

   אנו מתכבדים לעדכן אתכם כדלקמן :

   במידעון האחרון ציינו כי הקבלן צופה קבלת טופס 4 לבניינים 1-4 במחצית השנייה של אוגוסט, והערנו כי יש לקחת בזהירות הערכות אלו.
   מאז הפצת המידעון התקדם הקבלן בחלק ניכר מהפעולות הנדרשות וקיבל את מרבית האישורים הנדרשים על מנת לקבל טופס 4.
   יחד עם ההתקדמות הרבה מסתמן להערכתנו שיצליח לקבל טופס 4 לבניינים אלו במחצית השנייה של ספטמבר, בניינים 5-6 במחצית ראשונה של חודש אוקטובר ובניינים 7-8 במחצית השנייה של חודש אוקטובר, אף שעדיין יש לנהוג בזהירות המתבקשת.
   נמשיך ונעדכן אתכם בהמשך ככל ויהיה בידנו מידע נוסף.

  • 19/05/20
   חברי קבוצת פסגות על הפארק שלום רב,

   אנו מתכבדים לעדכן אתכם כדלקמן :

   ע"פ המידע שהתקבל מהקבלן "מנוליד", הוא עושה מאמצים מרובים על מנת שאכלוס הפרויקט יחל במחצית השנייה של חודש יולי לבניינים 1-4 ושבניינים 5-8 יאוכלסו כחודש לאחר מכן.

   יחד עם זאת, אנו צופים שקיימת סבירות גבוהה לכך שהאכלוס של בניינים 1-6 יהיה חודש מאוחר יותר מהערכות הקבלן ואכלוס בניינים 7-8 יהיה כחודשיים לאחר מכן (כלומר תחילת אכלוס בניינים 1-4 במחצית השנייה של אוגוסט, בניינים 5-6 החל מהמחצית השנייה של ספטמבר ובניינים 7-8 באוקטובר).

   יצוין, כי למרות משבר הקורונה, הקבלן מפעיל כ-50 פועלים מדי יום באתר ומקדם את העבודה.

   עם זאת, ישנם קשיים אובייקטיביים הנובעים מהחלפת הקבלן הקודם ובגלל משבר הקורונה: קושי והתמשכות הליך סגירת חוזים עם ספקים אשר להם חובות עבר מהקבלן הקודם, קושי בהסעת פועלים לאתר עקב הגבלות התנועה, קושי בייצור ואספקת חומרים ציוד ואביזרים עקב עבודת המפעלים תחת הגבלות מקום וכ"א וכיו"ב.

   לצורך ייעול התהליך, הקבלן החליט להשתמש בשירותי חברה חיצונית לקידום טופס 4, ע"מ לוודא כי תשומות ניהול האתר מופנות לביצוע ולוודא כי קידום טופס 4 מבוצע ע"י גורם מומחה לנושא.

   הקבלן הונחה לקדם את העבודה ואת תהליך קבלת טופס 4 וכן לבצע את מירב המאמצים להקדמה מסוימת בבניינים 5-6 .

   נזכיר, כי כל זוג בניינים יקבל טופס 4 בנפרד.

   בשל מגבלות הקורונה אשר עדיין ממשיכות ובגלל אופיו של ענף הבנייה בישראל, אנו עדיין ממליצים לנקוט במשנה זהירות בהיערכות למול התאריכים שנמסרו ע"י הקבלן.

  • 24/06/19

   שלום רב, ביום רביעי האחרון, ה-19.6.19, במבצע אכיפה של משרד העבודה ומשטרת מודיעין, נסגרו כל אתרי הבניה בשכונת נופים עקב ליקויי בטיחות.

   בכלל זה, נסגר גם אתר הפרויקט עקב ליקויי בטיחות במעקות הזמניים, פיגומים וחיבורי חשמל זמניים.

   אנו שמחים להודיעכם כי משרד העבודה אישר לקבלן כי תוקנו הליקויים וניתן להמשיך בעבודה החל מהיום 24.06.19 נבקש לציין כי אין צפי להשפעה על לוחות הזמנים כתוצאה מהפסקת העבודה המנהלית, וכי הקבלן הינו אחראי באופן בלעדי לנושא הבטיחות באתר באמצעות ממונה מטעמו.

   חברת אילה אגמ מקפידה להדגיש את חשיבות הבטיחות בפני הקבלן, בכל ישיבה הנערכת עמו.

  • 27/03/18
   שלום רב,

   אנו שמחים להודיע כי נציגות הקבוצה, בשיתוף עם אילה אגמ, החליטה לשדרג את מפרט הריצוף בפרויקט לאריחים בגודל 80X80 בכל הדירה, למעט בריצוף חוץ וחדרים רטובים, וכולל את עלות העבודה של הקבלן. שדרוג זה יבוצע מרזרבת התקציב של הפרויקט, לפיכך הדיירים אינם נדרשים לשלם תוספת לקבלן (התוספת הינה מרוכזת מתקציב הפרויקט כאמור).

   דיירים אשר השלימו הזמנותיהם, מתבקשים לגשת בשנית לספקים ולעדכן הזמנתם בהתאם.

   דיירים אשר טרם השלימו את ההזמנה, מוזמנים לפנות לאחד משלושת ספקי הריצוף בפרויקט ולהשלים את ההזמנה, ע"פ התאריכים שנשלחו ע"י מתאמות שינויי הדיירים.

   יש לעדכן את מתאמות שינויי הדיירים, הגב' פאני רכשטיין והגב' אורית חג'ג', בכל הזמנה, לרבות בעדכוני הזמנה.

   בברכת חג שמח,

  • 08/03/18
   חברי קבוצה פסגות על הפארק שלום רב,

   בהמשך לעדכון הקודם בנושא חבילת שדרוג לאסלות תלויה, חלה טעות הקלדה והמחיר לאסלה הינו 1,500 ₪ לא כולל מע"מ .

   נבהיר כי החבילה אינה תקפה במקרים שבהם יש צורך באסלות מונמכות ובמנגנונים תואמים הנמצאים בחדרי רחצה הורים.
   כל המעוניין , בשדרוג לאסלה תלויה בחדר רחצה הורים צריך להזמין מיכל הדחה סמוי נמוך על חשבונו מול הספק.
   כמו כן, על פי המידע שמגיע אלינו מנציגות הקבלן לשינוי דיירים נמצא כי ישנם לא מעט דיירים שטרם פנו אליהן לשאלות/הבהרות בנושא שינויים ו/או לא קבעו מולם פגישה בנושא השינויים.

   אנו מבקשים להדגיש בפניכם שוב כי בכל תיק דייר מצוין מועד/תאריך בו התיק צריך לרדת לביצוע. הנכם נדרשים להעביר בקשות לשינויים לפחות שבוע לפני תום המועד על מנת שמתאמת שינויי דיירים תוכל לבצע בדיקה, תכנון ותמחור של הבקשות.
   יש לפנות ישירות למתאמות שינויי הדיירים, הגב' פני רכשטיין (054-6560884) והגב' אורית חג'ג' (054-3324273).

  • 07/12/17
   אנו שמחים להודיע כי ביום ראשון 25.03.18 בשעות הבוקר, התקבל מעיריית מודיעין אישור התחלת עבודות בפרויקט . מס' שעות לאחר מכן, החל הקבלן תאופיק זידאן בע"מ בעבודות החציבה בפרויקט.

   חג פסח שמח

  • 16/11/17
   בשעה טובה אנו שמחים לעדכנן אתכם כי התקבלו היתרי בניה סופיים לפרויקט. במהלך שבוע הבא יעלה הקבלן לשטח לעבודות גידור בשטח והתארגנות
  • 22/10/17
   בחירת קבלן מבצע – אנו שמחים להודיע כי חברי נציגות הקבוצה חתמו על הסכם לביצוע עבודות הבניה והפיתוח בפרויקט עם חברת מליבו בנייה בע"מ. מדובר בחברה גדולה ומוכרת, בעלת ניסיון רב בכל תחומי הבניה ובאחרונה נמצאת בבעלות חדשה ויציבה: קבוצת YSB י.ש. האחים יעקבי וקבוצת חנן אסיאג. לחברת אילה א.ג.מ ניסיון חיובי מפרויקטים קודמים אותם ביצעה מליבו שנוהלו ע"י אילה א.ג.מ: "שלישיית הפסגה" בקרית אונו ו"פסגת אפק" בראש העין. החברה וההסכם מולה אושרו ע"י הבנק המלווה.
   היתר בניה – הבקשות להיתרי בניה אושרו ע"י כלל הגורמים והרשויות השונות ואף שולמו היטלי פיתוח ואגרות בניה לעירייה. הבקשות נמצאות כעת אצל שמאי חיצוני מטעם העירייה אשר תפקידו להוציא שומה בהתאם למבוקש בהיתר הבניה. לאחר קבלת השומה ותשלום היטל השבחה, ככל שיהיה, ניתן יהיה לקבל את היתר הבניה. צפי לקבלת ההיתר – תחילת נובמבר 17.
   צפי לעליית קבלן על השטח – במהלך חודש נובמבר 17.
  • 21/08/17
   בחירת קבלן מבצע – המו"מ הסתיים ונציגות הקבוצה בחרה בקבלן מבצע. אנו ממתינים כעת לאישורו ע"י הבנק ולאחר מכן נוכל לחתום עמו על חוזה ,להודיע לכם לגבי זהותו ולהוציא צו תחילת עבודה.

   היתר בניה – התקבלו אישורי רשות הכבאות ואישור "מי מודיעין" למגרשי המגורים, הוגשו תכניות סופיות ומתוקנות לבוחנת הרישוי ואנו ממתינים לאישורה, לצורך קבלת ההיתר. צפי לקבלת ההיתר – אמצע ספטמבר.
   נציגי אילה א.ג.מ פועלים ללא לאות לצורך קבלת ההיתר ונמצאים על בסיס יומי במשרדי האדריכלים וברשויות השונות.

   בנק מממן – ישנם חברים שתיק האשראי שלהם טרם אושר. אנו מזכירים כי באחריותכם המלאה לדאוג לקבלת אישור הבנק למסגרת אשראי. במידה וקיבלתם הודעה על חוסרים או פערים בתיק הנכם מתבקשים לפעול מידית להשלמתם.
   נכון לעכשיו הצפי לחתימה מרוכזת של חברי הקבוצה על מסגרות האשראי הוא במהלך המחצית השנייה של חודש אוקטובר ותלוי בין היתר באישור כל חברי הקבוצה ע"י הבנק. ללא אישור כלל חברי הקבוצה לא נקבל ליווי בנקאי.

  • 19/09/17
   שנה טובה וחג שמח.
   פסגות נופים
   בחירת קבלן מבצע – החלו להתקבל הצעות מחיר מקבלנים ונוהל סבב ראשוני של מו"מ. בימים הקרובים יתקיים סבב נוסף של משא ומתן, המנוהל ע"י אילה א.ג.מ, בשיתוף נציגות הקבוצה וחברת הפיקוח. מטבע הדברים, בשל הסודיות המסחרית, לא נוכל לפרט בנוגע לזהות הקבלנים ופרטי ההצעות בשלב זה. צפי לסיום המשא ומתן ולבחירת קבלן ע"י הנציגות – במהלך חודש אוקטובר. לאחר מכן יועבר לאישור בנק לאומי, המלווה את הפרויקט, ולאחר מכן- חתימת הסכם עם הקבלן.
   היתר חפירה וביסוס- במטרה לאפשר תחילת עבודות במגרשים ע"י הקבלן שייבחר, מטופלות במקביל להיתרי הבנייה בקשות להיתרי חפירה וביסוס. התוכניות כבר אושרו ע"י העירייה והצפי לקבלת היתרי החפירה והביסוס, לאחר קבלת אישור רשות מקרקעי ישראל, הינו לפני חג סוכות.
   היתר בנייה – לאחר סיום בדיקת ההגשות להיתר בניה וקבלת החלטת רשות הרישוי ניתן יהיה לקבל את אישור הכבאות ואישור מי מודיעין. צפי לקבלת היתר הבנייה – סוף אוקטובר.
   צפי לעליית הקבלן על השטח- במהלך נובמבר.
   בנק מממן- עד כה הבנק אישר חלק ניכר מהחברים אך עדיין ישנם חברים שתיק האשראי שלהם טרם אושר. אנו מזכירים כי קבלת אישור הבנק למסגרת האשראי הפרטנית לחבר קבוצה נמצאת באחריותו המלאה של החבר. החברים שקיבלו מאיתנו הודעה על חוסרים או פערים בתיק מתבקשים לפעול מידית להשלמתם. נכון לעכשיו הצפי לחתימה מרוכזת של חברי הקבוצה על מסגרות האשראי הוא במחצית השנייה של חודש נובמבר/המחצית הראשונה של חודש דצמבר (הליווי הבנקאי ומועד החתימות תלויים בראש ובראשונה באישור כל חברי הקבוצה ע"י הבנק).
   בברכת שנה טובה וחג שמח
  • 21/08/17
   בחירת קבלן מבצע – השבוע צפויות להתקבל הצעות המחיר למכרז הקבלנים. מיד לאחר מכן יתחיל תהליך של משא ומתן, המנוהל ע"י אילה אגמ, בשיתוף נציגות הקבוצה וחברת הפיקוח. מטבע הדברים, בשל הסודיות המסחרית, לא נוכל לפרט בנוגע לזהות הקבלנים ופרטי ההצעות בשלב זה. צפי לסיום המשא ומתן ולבחירת קבלן ע"י הנציגות – סוף חודש ספטמבר. לאחר מכן יועבר לאישור בנק לאומי, המלווה את הפרויקט, ולאחר מכן- חתימת הסכם עם הקבלן.
   היתר בניה והיתר חפירה – הוגשו בקשות להיתרי חפירה וביסוס, במקביל לבדיקת הבקשות להיתר בניה. הצפי לקבלת היתרי החפירה- במהלך המחצית השנייה של ספטמבר. רשות הרישוי בודקת בימים אלו את הבקשות להיתרי בניה וכבר אישרה את הבקשות לחפירה וביסוס. אנו ממתינים לאישור רשות מקרקעי ישראל לבקשות (אישור שיינתן לבקשות לחפירה ולבניה יחדיו). לאחר בדיקת התכניות וקבלת החלטת רשות הרישוי גם להיתרי הבניה נוכל לקבל את אישור הכבאות ואישור מי מודיעין. צפי לקבלת היתר הבנייה – סוף אוקטובר.
   צפי לעליית הקבלן על השטח- במהלך אוקטובר.
   בנק מממן- ישנם חברים שתיק האשראי שלהם טרם אושר. אנו מזכירים כי באחריותכם המלאה לדאוג לקבלת אישור הבנק למסגרת אשראי. במידה וקיבלתם הודעה על חוסרים או פערים בתיק הנכם מתבקשים לפעול מידית להשלמתם. נכון לעכשיו הצפי לחתימה מרוכזת של חברי הקבוצה על מסגרות האשראי הוא במהלך חודש נובמבר-דצמבר ותלוי בין היתר באישור כל חברי הקבוצה ע"י הבנק. ללא אישור כלל חברי הקבוצה לא נקבל ליווי בנקאי..
  • 18/06/17
   בחירת קבלן מבצע – התקבלו הצעות מחיר ממספר קבלנים לביצוע העבודות בפרויקט ומתחיל תהליך של משא ומתן, המנוהל ע"י אילה אגמ, בשיתוף נציגות הקבוצה וחברת הפיקוח. מטבע הדברים, בשל הסודיות המסחרית, לא נוכל לפרט בנוגע לזהות הקבלנים ופרטי ההצעות בשלב זה. צפי לסיום המשא ומתן ולבחירת קבלן ע"י הנציגות – לקראת סוף חודש יולי. לאחר מכן יועבר לאישור בנק לאומי, המלווה את הפרויקט, ולאחר מכן- חתימת הסכם עם הקבלן.
   היתר בניה – נמצא בישורת האחרונה והצפי לקבלתו הינו במהלך חודש יולי. מרבית האישורים מרשויות, הנדרשים לצורך החתימה על ההיתר, כבר הושגו (נותר לקבל רק את אישור משרד הכלכלה לתוכנית הגז; אישור רשות הכבאות; אישור הנספח הסניטרי ע"י "מי מודיעין"). בנוסף, מוטמעות ע"י המתכננים בתוכניות לחתימה גם הערות טכניות-גרפיות שהתקבלו מהעירייה (כגון סימון גבהים, הבלטת קווים או חלקים אחרים של השרטוט). כאמור, התהליך נמצא בישורת האחרונה והצפי לקבלת ההיתר הינו במהלך חודש יולי.
   בנק מלווה- נציגי הבנק החלו בבדיקת התיקים לצורך אישור מסגרות אשראי לחברי הקבוצה. אם ידרשו הבנק מסמכים נוספים מדיירים מסוימים, ניצור עם אותם דיירים קשר ישירות. לצערנו, עדיין ישנם דיירים אשר טרם העבירו אלינו את המסמכים במלואם, למרות בקשות חוזרות ונשנות שלנו. תהליך הבדיקה בבנק הינו תהליך ארוך ואנו מבקשים את שיתוף הפעולה שלכם בכל הנדרש על מנת שנוכל לסיים את התהליך במהירות וביעילות ,ולהימנע מעיכובים מיותרים.
  • 09/05/17
   להלן עדכון בנוגע להתקדמות הפרויקט:
   בחירת הקבלן המבצע- בסוף חודש מרץ 2017 הופץ מכרז לקבלנים, הכולל תוכניות ומפרטים טכניים. התאריך בו צפויות להתקבל הצעות הקבלנים הינו 15.5.17. לאחר קבלת ההצעות, נקיים ישיבות משא ומתן עם המציעים יחד עם נציגות הקבוצה ובסופו של התהליך תיבחר הנציגות בקבלן מבצע, תוך הבאה בחשבון של הצעות המחיר, נתונים איכותיים על טיב הביצוע ועל עמידה ביעדים, איתנותם הפיננסית וכו'. בחירת הקבלן כפופה לאישור הבנק, אשר בודק גם הוא את הקבלן בהיבטים הפיננסיים. לאחר בחירת הקבלן, אישורו ע"י הבנק וחתימת חוזה עימו נעדכן בנוגע לזהותו. הצפי לחתימת חוזה ומתן צו תחילת עבודה לקבלן המבצע הינו בחודש יולי 2017.
   קבלת היתר בנייה- הפרויקט נידון ברשות הרישוי ב-28.03 והתוכניות בקנ"מ 1:100 אושרו בכפוף למילוי תנאים להיתר. אנו פועלים להשלמת התנאים הללו, הכוללים תיקונים גרפיים בתכניות והמצאת כל אישורי הרשויות הדרושים, כגון אישורי חברת החשמל, חברת הוט, מי מודיעין, מחלקת תברואה, מחלקת תנועה, מחלקת הנדסה, נגישות, נוף ופיתוח, החברה הכלכלית, פיקוד העורף, רשות מקרקעי ישראל, גז, כיבוי אש ועוד. הצפי להשלמת התנאים וקבלת ההיתר עצמו- בחודש יוני-יולי 2017.
   מימון בנקאי- החומרים והטפסים ששלחתם מועברים לבנק, על מנת שהבנק ייחל בבדיקות לאישור כלל חברי הקבוצה. נכון לעכשיו הצפי לחתימות שלכם על מסמכי ההלוואות בבנק, לאחר סיום בדיקת כל החברים ע"י הבנק, הינו במהלך חודש אוגוסט-ספטמבר 2017 (הקבלן לא מתחיל לקבל תשלומים מיד, ויש גם כספי הון עצמי למימון תחילת הבנייה). מועדים מדויקים יימסרו בהמשך כולל תדריך לפתיחת מסגרת אשראי בבנק.
   אנו חוזרים ומבקשים את שיתוף הפעולה מאותם חברים שטרם שלחו את כלל חומרים לבנק ומהחברים שצריכים לבצע השלמות. את המסמכים הנדרשים יש להעביר מיידית למר ערן גבע ו/או למר שרון אברס ו/או לגב' ריטל סוויסה (המחליפה של לימור טוביש בתפקיד מנהל המשרד).
   כתובות דוא"ל:
   ערן גבע erang@ayala-agam.com
   ריטל סוויסה office@ayala-agam.com
   שרון אברס sharon@ayala-agam.com
  • 09/04/17
   שלום רב,
   בהמשך לעדכון קודם, ביום 27.03.17 נידונו הבקשות להיתר בניה בפרויקט, בשלב של קנה מידה 1:100, בוועדת הרישוי בעיריית מודיעין. לשמחתנו הבקשות להיתר אושרו, בכפוף למילוי כל התנאים לקבלת היתר (עמידה בהערות טכניות של מחלקת הנדסה בעירייה והצגת אישורי רשויות כגון מכבי אש, רשות מקרקעי ישראל, חברת החשמל, החברה הכלכלית למודיעין וכו').
   לאור האמור, קיימנו ישיבה עם אנשי מחלקת הנדסה בעירייה ואנו מקדמים את קבלת אישורי הרשויות, לצד התיקונים הנדרשים שהינם גרפיים ולא תכנוניים.
   בנוסף, ביום 30.03.17 הופצה לקבלנים חוברת המכרז הקבלני. קבלת הצעות המחיר מתוכננת לאמצע מאי ולאחר מכן יתחיל הליך המו"מ מול הקבלנים הרלוונטיים. מסיבות מובנות של הגנה על אינטרס הקבוצה, תוצאות המכרז וזהות הקבלן הנבחר יפורסמו רק לאחר חתימת החוזה עם הקבלן ואישורו ע"י בנק לאומי.
   חג פסח שמח .
  • 23/03/17
   לחברי הקבוצה שלום רב,

   להלן עדכון בנוגע להתקדמות הפרויקט:
   בחירת הקבלן המבצע- לשמחתנו המכרז יוצא לדרך בימים הקרובים ובמהלך השבוע הבא תופצנה לקבלנים חוברות המכרז, הכוללות את התוכניות הסופיות והמפורטות לביצוע. בהמשך יתקיים סיור קבלנים בשטח. לאחר קבלת הצעות, נקיים ישיבות משא ומתן עם המציעים ובסופו של התהליך תיבחר הנציגות בקבלן מבצע, תוך הבאה בחשבון של הצעות המחיר, נתונים איכותיים על טיב הביצוע ועמידה ביעדים, איתנותם הפיננסית וכו'. נציין כי בחירת הקבלן כפופה לאישור הבנק, שבודק גם הוא את הקבלן בהיבטים הפיננסיים. לאחר בחירת הקבלן ואישורו ע"י הבנק נעדכן בנוגע לזהותו. צפי לסיום- בחודש יוני-יולי 2017.

   קבלת היתר בנייה- הוגשו לעירייה התכניות של השלב הסופי להיתר, דהיינו בקנה מידה 1:100, והצפי להחלטת הוועדה לקבלת היתר, בכפוף למילוי תנאים (כגון תשלום אגרות בנייה, הבאת האישורים הנדרשים להיתר כגון כיבוי אש וכו') הינו בעוד כשבועיים. הצפי לקבלת ההיתר עצמו- בחודש יוני-יולי 2017.

   מימון בנקאי- נכון לעכשיו הצפי לחתימות בבנק, לאחר סיום בדיקת על החברים ע"י הבנק, הינו סביב חודש יולי 2017.
   אנו חוזרים ומבקשים את שיתוף הפעולה מאותם חברים שטרם שלחו כלל חומרים לבנק ומהחברים שצריכים לבצע השלמות. למרות פניות חוזרות הן באמצעות טלפון והן באמצעות דוא"ל עדיין קיימים לא מעט חברי קבוצה שלא העבירו את המסמכים הנדרשים. הדבר גורם לעיכוב בשלב הבדיקה של התיקים על ידי הבנק ומשליך על לוחות הזמנים הכללי.
   את המסמכים הנדרשים יש להעביר במידי למר ערן גבע ו/או למר שרון אברס ו/או לגב' ריטל סוויסה (המחליפה של לימור טוביש בתפקיד מנהל המשרד)
   במייל:
   ערן גבע erang@ayala-agam.com
   ריטל סוויסה- office@ayala-agam.com
   שרון אברס – sharon@ayala-agam.com

  • 21/11/16
   בהמשך לעדכון קודם, לפיו וועדת הרישוי החליטה לאשר את תוכנית הבינוי של הפרויקט, כאשר האישור היה כפוף למספר הערות שיש להטמיע כתנאי להמשך הליך הרישוי, הוגשו התכניות המתוקנות לבדיקת אדריכלית הבינוי בעירייה ביום 13.11.16, כאשר המשוב לגביהן אמור להתקבל עד סוף שבוע זה, 24.11.16.
   לאחר קבלת אישור אדריכלית הבינוי בעירייה, נוכל להמשיך לשלב הרישוי הבא- הגשת תוכניות בקנה מידה מפורט יותר של 1:100 וקבלת אישורי הרשויות השונות, קרי כיבוי אש, פקע"ר, בזק וחברת חשמל.
   לאור האמור לעיל, אנו מעריכים שהיתר הבנייה יתקבל במרץ-אפריל 2017.
   במקביל לכך, מתחילה העבודה להכנת החומרים המפורטים לצורך תחרות קבלנים, במטרה להגיע לכך שעם קבלת היתר הבנייה ייבחר קבלן.
  • 13/11/16
   חברי קבוצה נכבדים שלום רב,
   פנייה זו רלוונטית לגבי כל אותם חברים אשר לאחר הזכייה במכרז, הצהירו בפני מיסוי מקרקעין כי ברשותם דירה אחת נוספת אותם הם מתחייבים למכור תוך 12 חודשים מהמועד בו יקבלו את הדירה החדשה.
   מי שכבר הספיק למכור את דירתו הקודמת עמד בתנאי המכירה ופנייה זו לא רלוונטית אליו.

   ובכן, במיסוי מקרקעין הקפיאו את השומות לתקופה של 24 חודשים החל מיום 31.12.14 (מועד הזכייה במכרז) ועד ליום 31.12.16.
   יצוין, כי לא ניתן להקפיא את השומות לתקופה ארוכה יותר (מבחינה טכנית במחשבי הרשות).
   בנסיבות אלו פנינו לרשות המיסים וביקשנו לחדש את ההקפאה לשנתיים נוספות והנושא בטיפול.
   ייתכן וחלקכם כבר הספיק לקבל מכתב מרשות המיסים לפיו לא עמדתם בתנאי המכירה או שמועד ההקפאה יפוג בקרוב.
   בכל מקרה, הנושא בטיפולינו מול רשות המיסים.
   למען הספר ספק, אבקש מכל מי שקיבל מכתב מרשות המיסים בעניין זה, להעביר מיידית עותק אל משרדנו במייל חוזר למייל הזה או בפקס 03-5230723.

  • 25/10/16
   חבר קבוצה יקר שלום רב,
   כפי שציינו בעדכון האחרון במייל, הפרויקט נידון בוועדה לתכנון ובניה שהתכנסה ביום 07.09.16 וכתבנו שאנו ממתינים לקבלת פרוטוקול.
   נבקש לעדכן כי הפרוטוקול התקבל וכי הוועדה אישרה את תוכנית בינוי הפרויקט, למעט שתי הערות המתייחסות לחניות בפרויקט. האחת לגבי כמות החניות המבוקשת והשנייה לגבי מיקום חלק מהן. עוד טרם קבלת הפרוטוקול הרשמי נפגשו מתכנני הפרויקט הרלבנטיים עם אנשי העירייה ע"מ לסכם עמם את השינויים המבוקשים. במהלך חול המועד עמלו המתכננים על עדכון התכניות והן תועברנה בימים הקרובים לבדיקת אדריכלית הבינוי ומחלקת התנועה של העירייה. לאחר אישור התכניות ימשיכו המתכננים בקבלת אישורי המחלקות השונות בעירייה ולהמשך תכנון לרישוי הפרויקט לשם קבלת היתר הבנייה.
   נציין, שעל רקע תלונות רבות שהגיעו מיזמים ומקבוצות רכישה על כך שטרם ניתנו היתרי בנייה בשכונת נופים לאף גורם, כינס לאחרונה ראש עיריית מודיעין ישיבה מיוחדת עם כל היזמים שכותרתה "חסמים ובעיות בנייה". בדיון השתתפו בין היתר נציגי אילה אגמ ועו"ד משה סימנה. ראש העירייה הדגיש את החשיבות שבזירוז ההליכים למתן היתרי בנייה בשכונת נופים, והפעיל מנגנון שמטרתו האצת ההליכים להוצאת היתרי בנייה לשכונה, בשיתוף פעולה בין מחלקת ההנדסה בעירייה, היזמים וצוותי התכנון מטעמם.
   אנו מקווים כי הפעילות המאומצת מצד המתכננים והעירייה תאפשר את קידום הפרויקט כאמור.
  • 20/09/16
   שלום רב,

   בהמשך למידעון קודם שעלה באתר בתאריך ה 15/08/2016 , אנו שמחים לבשר לכם כי מאמצינו נשאו פרי והפרויקט נידון בדיון הוועדה לתכנון ובניה ביום 07/09/16. אנו ממתינים לקבלת פרוטוקול הדיון בוועדה ונעדכנכם הן בכתב והן באסיפה שתכונס בה תוצגנה התוכניות הסופיות.

  • 1/06/16
   חבר קבוצה יקר שלום רב,

   1.      בנוגע לתהליך הרישוי:  בהמשך לעדכון קודם ממידעון חודש אפריל 2016, לאחר תקופת המתנה של 15 ימים ממועד פרסום ההקלות המבוקשות בהיתר הבנייה, נסללה לכאורה הדרך לדיון בבקשות במליאת הועדה לתכנון ובנייה. במקביל לכך, התקבלו הערות טכניות מהעירייה, אשר אינן משפיעות על התכנון עצמו, אולם שעיכבו את האפשרות שהבקשה תידון בישיבת המליאה במועד בו תכננו. אנו לוחצים לכך שהבקשה תידון כבר בישיבת המליאה הראשונה שתתכנס להערכתנו במהלך החודש הקרוב. הצפי הינו שהועדה תאשר את הבקשות להיתרי בנייה וזאת בכפוף להערות ולתנאים למילוי, כמקובל, שיועברו אלינו באמצעות פרוטוקול של החלטות הועדה, המופק כעבור מספר שבועות. להערכתנו ההיתר צפוי להתקבל לקראת סוף חודש ספטמבר.

   2.      תכנון לקראת מכרז קבלנים- חלק מהותי מהתכנון תלוי כמובן בהחלטות הועדה לתכנון ובנייה. יחד עם זאת, מתבצע כבר עכשיו תהליך מקבילי באותם רכיבי תכנון שניתן להתקדם בהם, במטרה לחסוך זמן ככל הניתן. לאור האמור, אנו צופים כי מכרז הקבלנים יופץ במהלך הקיץ ונעדכן על כך בהמשך.

   3.  חברים שטרם העבירו מסמכים ו/או השלמות של טפסים לבנק נדרשים לעשות זאת בהקדם האפשרי ולא יאוחר מה 05/06/2016. לבירורים יש לפנות ללימור טוביש 03-7705001, ערן גבע 03-7705006.

  • 05/05/16
   חבר עמותה יקר שלום רב,
   אתמול(03/05/2016) נשלח אליכם תדריך מפורט בנושא הבנק המלווה והועלה לאתר האינטרנט, כאשר השלב הראשון הוא העברת מסמכים לצורך אישור בבנק המלווה.
   הנכם נדרשים להירתם לטובת המשימה ולהשלים את כל המסמכים במלואם, בהקדם האפשרי ולא יאוחר מתאריך 05/06/2016.

   לנוחיותכם, ביום שלישי ה 17/05/2016 יעמוד לרשותכם עו"ד אסף רודה ממשרדו של עו"ד משה סימנה במשרדי שומכר נדל"ן במרכז הקבלנים במודיעין בין השעות 16:00-20:30.

   מי שלא יוכל להגיע ביום זה יוכל לתאם מראש  כבר עכשיו פגישה במשרדי עו"ד משה סימנה בת"א או להחתים עו"ד מטעמו.

   בהקשר לתדריך, ברצוננו לשים את הדגש בנוגע להצהרות הדורשות אימות חתימה מול עו"ד (תצהיר לא אמריקאי ותצהיר דירה יחידה/חליפית) :
   1. תצהיר דירה יחידה/חליפית – אנחנו מבקשים לקבל את תצהיר הדירה המקורי  (לא בפקס, לא במייל. אך ורק בדואר או למסירה פיזית במשרדי איילה ו/או לעו"ד משה סימנה).
   2. תצהיר לא אמריקאי – ניתן לשלוח בפקס או במייל.
   3. רלוונטי לשני התצהירים –  לצורך אימות החתימה , ניתן לפנות למשרד עו"ד משה סימנה המלווה את הפרויקט. יש לתאם הגעה מראש כמובן בטלפון 03-5229091

   אנשי קשר אילה א.ג.מ- לשאלות ובירורים:
   מר ערן גבע – erang@ayala-agam.com טלפון במשרד : 03-7705006, פקס 03-6955771
   גברת מיכל נחמני – michaln@ayala-agam.com  טלפון במשרד :  077-6621746
   לימור טוביש –  office@ayala-agam.com     טלפון במשרד :  03-7705000/1 , פקס 03-6955771
   כתובת למשלוח דואר – אילה אגם ייעוץ נדל"ן בע"מ, נחלת יצחק 10, תל אביב (יש ליידע טלפונית כי שלחתם החומר הנדרש באמצעות דואר ישראל).

  • 03/05/16
   חבר עמותה יקר שלום רב,

   מצ"ב תדריך בנק מלווה מפורט וטפסים אותם הנכם מתבקשים למלא ולשלוח אלינו בהקדם האפשרי בהתאם להוראות המופיעות בתדריך.

   הנכם מתבקשים לקרוא את התדריך ואת נספחיו היטב ולפעול על פי ההנחיות המצוינות בו.

   יש להעביר אלינו את כל המסמכים המפורטים בתדריך המצורף, לא יאוחר מתאריך 05/06/2016!

    

   אנשי קשר אילה א.ג.מ (לשאלות ולשליחת מסמכים):

   מר ערן גבע – erang@ayala-agam.com טלפון במשרד : 03-7705006, פקס 03-6955771

   גברת מיכל נחמני – michaln@ayala-agam.com  טלפון במשרד :  077-6621746

   לימור טוביש –  office@ayala-agam.com     טלפון במשרד :  03-7705000/1 , פקס03-6955771

    

   כתובת למשלוח דואר – אילה אגם ייעוץ נדל"ן בע"מ, נחלת יצחק 10, תל אביב (יש ליידע טלפונית כי שלחתם החומר הנדרש באמצעות דואר ישראל).

    

   קיימים תצהירים שעורך דין צריך לחתום עליהם.

   במטרה לסייע בנושא היועץ המשפטי של הקבוצה, עוה"ד משה סימנה, ביקש לעדכן אתכם כי במהלך הימים הקרובים נעדכן אתכם  על מועד בו יגיע למודיעין  עורך דין  מטעמו באחד הערבים ויעמוד לרשותכם באימות וחתימה על תצהירים אלה. השירות אינו בתשלום.

    

   חברים שלא יכולים להגיע במועד שייקבע יכולים להגיע למשרדי עוה"ד בת"א בתיאום מראש (טלפון 03-5229091) ו/או להחתים עו"ד אחר מטעמם.

  • 09/02/16
   חברי הקבוצה שלום,

   1.     ציר הרישוי– לשמחתנו ועדת הליווי אישרה ברמה העקרונית את תכנון הפרויקט ואנו מתקדמים לקראת הגשת בקשות להיתרי בנייה. בעיתוי הנוכחי מתכנני הפרויקט מתאמים את התכנון לצורכי הרישוי למול הגורמים השונים בעיריית מודיעין ומחוצה לה, כדוגמת כיבוי אש, חברת חשמל, בזק, הוט וכדומה. היעד הוא לסיים את כלל התיאומים הללו עוד החודש ומיד עם סיומו להגיש לעירייה את הבקשות להיתרי הבנייה, לצורך פתיחת תיק ודיון בוועדה. הצפי לקבלת היתר במהלך קיץ 2016.

   2.     ציר בחירת קבלן מבצע- עם סיום תיאומי התכנון הנ"ל יתחיל התכנון המפורט של כלל תוכניות הביצוע. תוכניות אלו ישמשו לא רק לצורכי הביצוע אלא גם לצורך עריכת תחרות בין קבלני ביצוע לקבלת הצעות מחיר. צפי לעליית קבלן בסמוך לקבלת היתר.

   3.     ציר המימון הבנקאי– בוצעה פנייה לכלל הבנקים הגדולים בתחום לצורך קבלת הצעות למימון הפרויקט ומתנהל בשלב זה הליך מו"מ לקראת בחירת בנק ע"י נציגות הקבוצה, בחירה שאמורה להתבצע החודש. עם בחירת הבנק המלווה נוציא אליכם תדריך מפורט בנושא, שיכלול פירוט לגבי תהליך האישור ע"י הבנק של כל אחד ואחד מכם, הון עצמי ככל שיידרש, המסמכים הנדרשים מכם, תנאי ההלוואות כולל הריביות, עמלת הליווי הבנקאי וכו', על מנת שנוכל להתחיל את תהליכי האישור העקרוני של תיקי ההלוואות הפרטניים.

  • מצ"ב טופס פרטים אישיים. אנו מבקשים מכל החברים שטרם מלאו טופס זה ושלחו אלינו לעשות זאת בהקדם. – לחץ להורדה
   יש למלא את הטופס על כל שדותיו ולשלוח במייל  ל-
   Sharon@ayala-agam.com  או בפקס 03-6955771.

  • חברי קבוצה נכבדים שלום רב,
   פנייה זו רלוונטית לגבי כל אותם חברים אשר לאחר הזכייה במכרז, הצהירו בפני מיסוי מקרקעין כי ברשותם דירה אחת נוספת אותם הם מתחייבים למכור תוך 12 חודשים מהמועד בו יקבלו את הדירה החדשה.
   מי שכבר הספיק למכור את דירתו הקודמת עמד בתנאי המכירה ופנייה זו לא רלוונטית אליו.

   ובכן, במיסוי מקרקעין הקפיאו את השומות לתקופה של 24 חודשים החל מיום 31.12.14 (מועד הזכייה במכרז) ועד ליום 31.12.16.
   יצוין, כי לא ניתן להקפיא את השומות לתקופה ארוכה יותר (מבחינה טכנית במחשבי הרשות).
   בנסיבות אלו פנינו לרשות המיסים וביקשנו לחדש את ההקפאה לשנתיים נוספות והנושא בטיפול.
   ייתכן וחלקכם כבר הספיק לקבל מכתב מרשות המיסים לפיו לא עמדתם בתנאי המכירה או שמועד ההקפאה יפוג בקרוב.
   בכל מקרה, הנושא בטיפולינו מול רשות המיסים.
   למען הספר ספק, אבקש מכל מי שקיבל מכתב מרשות המיסים בעניין זה, להעביר מיידית עותק אל משרדנו במייל חוזר למייל הזה או בפקס 03-5230723.

  Top
  נגישות