מהי תמ"א 38?

תוכנית מיתאר ארצית לחיזוק מבנים שהוקמו לפני שנת 1980, המיועדת למנוע את קריסתם במקרה של רעידת אדמה. מטרת התוכנית: חיזוק מבנים ישנים והוספת מרחבים מוגנים, אשר ימנעו סכנות במקרים של רעידות אדמה ומול איומי ירי טילים.

בכדי לקדם ולעודד את יישום התוכנית העניקה הממשלה תמריצים משמעותיים הן לדיירים והן לקבלנים. קבלן אשר ישפץ ויחזק את הבניין כולו על פי התקן הנדרש להתמודדות עם רעידות אדמה, יקבל בתמורה את זכויות הבנייה לקומות הנוספות בבנין. מכירת הדירות החדשות בקומות שהתווספו תשמש לכיסוי הוצאותיו לשיפוץ וחיזוק הבניין, ולהשארת רווח סביר, המאפשר לקבלן את ביצוע הפרויקט.

תמא 38/2

לפי תוכנית תמ"א 38 תיקון 2, ייהרס הבניין הקיים וייבנה בנין חדש תחתיו בתקן המתאים. הדיירים יקבלו דירה חדשה לחלוטין במקום דירתם הקיימת והקבלן יקבל את הזכויות הנוספות הניתנות על פי התמ"א.

רקע על התמ"א

מתוך אתר פיקוד העורף:
"באזורנו התרחשו בעבר רעידות אדמה הרסניות ולפי דעת מומחים יתרחשו רעידות אדמה כאלה גם בעתיד. אין ספק שרעידת אדמה חזקה תתרחש בישראל ועלינו להיערך לקראתה.

קריסת מבנים היא הגורם העיקרי לנפגעים בעת רעידת אדמה והדרך המשמעותית ביותר למנוע אבידות בנפש היא לוודא כי המבנה בו אנו גרים עמיד בפני רעידות אדמה. הניסיון שנצבר בעולם מוכיח שהיערכות מוקדמת של האזרחים לקראת רעידת אדמה הצילה חיים." השר לשעבר בני בגין, לשעבר ראש המכון הגיאולוגי וראש ועדת השרים לענייני רעידות אדמה: "רעידות אדמה אינן הורגות אנשים, קריסת מבנים ברעידות אדמה הורגת אנשים. בתמ"א 38 המדינה יכולה להציע תמריצים אך האחריות בסופו של דבר היא על האזרחים למגן את ביתם"

מבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשטראוס, בדו"ח שחיבר על היערכות לרעידות אדמה: "מעל ל-1.2 מיליון נפש גרים במבנים בעלי סיכון גבוה להפגע ברעידות אדמה כל מבנה שאינו עומד בתקן הבנייה הוא מסוכן, גם אם אינו באיזור הסיכון הגבוה ביותר" תרחיש של רעידת אדמה חזקה עלול לגבות את חייהם של לא פחות מ-16 אלף ישראלים!"

מה מרוויחים דיירי הבנין?

מבנה חדש ומודרני, העומד בתקן להגנה מפני רעידות אדמה

לובי מפואר, מעלית מרווחת וחניון תת קרקעי

דירה חדשה

תוספת חדר ממ"ד תקני (12 מ"ר) לכל דירה

תוספת חדר נוסף בדירה

מרפסת שמש לכל דירה

מפרט עשיר

ערך הדירה החדשה גבוה בעשרות אחוזים ביחס לדירה הישנה

כל עלויות הפרויקט, כולל יעוץ משפטי, מפקח בניה מטעם הדיירים, העברה ומימון שכר דירה לדירה חלופית מתאימה בתקופת הבנייה, והובלה חזרה לבניין החדש – במימון מלא שלנו.

היתרונות של חברת
אילה אגם

חברת אילה אגם הינה אחת החברות המובילות בענף הבניה בישראל.חברה בעלת ותק וניסיון מוכח בתחום הבניה למגורים.לבעלי החברה תא"ל (מיל') איתן לוי, ואל"מ (מיל') ג'קי סוויסה ניסיון מצטבר של בניית אלפי דירות בכל רחבי מדינת ישראל בפרויקטים עבור צה"ל ומערכת הביטחון.לחברה התמחות ארוכת שנים, בניהול מיזמי בנייה בדגש על מתן שירותי ניהול פרויקטלי לעמותות ולקבוצות רכישה.במסגרת זו רכשה החברה מומחיות מיוחדת וניסיון רב בהתנהלות מול נציגים נבחרים של דיירים באופן המאפשר להוציא לפועל את מיזמי הבנייה באופן המוצלח ביותר.כיום מלווה החברה אלפי לקוחות מרוצים במספר פרויקטים, תוך מתן דגש על איכות המוצר ורווחיות הפרויקט.חברת אילה אגם מתמקדת בפרויקטי תמ"א 38/2, קרי, הריסה ובניית בית חדש מהיסוד עבור דיירי הבניין. ההתמחות והניסיון הרב שצברה החברה בעבודה משותפת עם נציגויות וועדי בנינים מאפשרים לה למצות באופן מיטבי את יכולותיה בביצוע פרויקטים איכותיים ומודרניים לרווחת הדיירים.

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם

אנדי רדולסקו | מנהל פרויקט תמ"א 38/2
טלפון. 03-7705000 | פקס. 03-6955771 

captcha
Top
נגישות