מהי התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית הינה תהליך של רענון ערי ישראל הוותיקות, באמצעות תוספת יחידות דיור, שטחי ציבור ושיפור משמעותי בנראות ובאיכות החיים של התושבים.
בכדי לקדם ולעודד את ההתחדשות העירונית, מעניקה הממשלה תמריצים משמעותיים הן לדיירים והן ליזמים.

ההתחדשות מתממשת בשני מסלולים:
מסלול אחד- "פינוי בינוי"-

בהתאם למדיניות משרד הבינוי והשיכון ע"פ יוזמה משנת 1998, הנמשכת עד ימינו, ועיקרה חידוש מתחמים בנויים גדולים (יותר מבניין אחד). היוזמות לפינוי בינוי, הינן רחבות היקף ומאפשרות לרשויות המקומיות לחדש את פניהן, למשוך תושבים חדשים ואיכותיים, בד בבד עם חיזוק התשתיות העירוניות והשירותים הנתינים לתושבים. כל זאת, באמצעות בנייה לגובה, ניצול הקרקע המתפנה לטובת שטחים פתוחים לתועלת הציבור ובניית מבני ציבור עבור כל התושבים- הותיקים והחדשים.

מסלול שני- "תמ"א 38"-

תוכנית מיתאר ארצית מס' 38 לחיזוק מבנים שהוקמו לפני שנת 1980, המיועדת למנוע את קריסתם במקרה של רעידת אדמה. במסגרת מסלול זה, ההתחדשות הינה ברמת הבניין הבודד ויש לה שני מסלולי משנה:

מסלול תמ"א 38/1-
חיזוק בלבד תוך הוספת מרחבים מוגנים, אשר ימנעו סכנות במקרים של רעידות אדמה ומול איומי ירי טילים). יזם אשר ישפץ ויחזק את הבניין כולו על פי התקן הנדרש להתמודדות עם רעידות אדמה, יקבל בתמורה את זכויות הבנייה לקומות הנוספות בבניין. מכירת הדירות החדשות בקומות שהתווספו תשמש לכיסוי הוצאותיו ולהשארת רווח סביר, שיאפשר לו לבצע את הפרויקט.

מסלול תמ"א 38/2 –
הריסת הבניין הקיים ובניית בניין חדש תחתיו בתקן המתאים. הדיירים יקבלו דירה חדשה לחלוטין במקום דירתם הקיימת, והיזם יקבל את הזכויות הנוספות הניתנות על פי התמ"א, לכיסוי הוצאותיו ולהשארת רווח סביר, שיאפשר לו לבצע את הפרויקט.

מה מרוויחים דיירי הבנין?

מבנה חדש ומודרני, העומד בתקן להגנה מפני רעידות אדמה

לובי מפואר, מעלית מרווחת וחניון תת קרקעי

דירה חדשה

תוספת חדר ממ"ד תקני (12 מ"ר) לכל דירה

מרפסת שמש לכל דירה

מפרט עשיר

ערך הדירה החדשה גבוה בעשרות אחוזים ביחס לדירה הישנה

כל עלויות הפרויקט, כולל יעוץ משפטי, מפקח בניה מטעם הדיירים, העברה ומימון שכר דירה לדירה חלופית מתאימה בתקופת הבנייה, והובלה חזרה לבניין החדש – במימון מלא שלנו.

היתרונות של חברת
אילה אגם

חברת אילה אגם הינה אחת החברות המובילות בענף הבניה בישראל.חברה בעלת ותק וניסיון מוכח בתחום הבניה למגורים.לבעלי החברה תא"ל (מיל') איתן לוי, ואל"מ (מיל') ג'קי סוויסה ניסיון מצטבר של בניית אלפי דירות בכל רחבי מדינת ישראל בפרויקטים עבור צה"ל ומערכת הביטחון.לחברה התמחות ארוכת שנים, בניהול מיזמי בנייה בדגש על מתן שירותי ניהול פרויקטלי לעמותות ולקבוצות רכישה.במסגרת זו רכשה החברה מומחיות מיוחדת וניסיון רב בהתנהלות מול נציגים נבחרים של דיירים באופן המאפשר להוציא לפועל את מיזמי הבנייה באופן המוצלח ביותר.כיום מלווה החברה אלפי לקוחות מרוצים במספר פרויקטים, תוך מתן דגש על איכות המוצר ורווחיות הפרויקט.חברת אילה אגם מתמקדת בפרויקטי התחדשות עירונית, קרי, הריסת המבנים הישנים ובניית מתחם חדש ואיכותי לרווחת בעלי הדירות. ההתמחות והניסיון הרב שצברה החברה בעבודה משותפת עם נציגויות וועדי בנינים מאפשרים לה למצות באופן מיטבי את יכולותיה בביצוע פרויקטים איכותיים ומודרניים לרווחת הדיירים.

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם

טלפון. 03-7705001 | פקס. 03-6955771 

    captcha

    Top
    נגישות