מניב… הנה החדשות שלנו

אנשים רבים מחפשים אחר הנכס הבא שלהם שיניב להם תשואה יפה. אם יש לכם כסף להשקיע בנכס, או אפילו כחלק מקבוצת משקיעים, כדאי לעשות זאת בחכמה ולא לקנות חתול בשק או להשקיע במקום בו לא תמצו את מלוא פוטנציאל התשואה שאתם רוצים עם הכסף שלהם. הסבר פשוט: אתם יכולים להשתמש באותו סכום שתכננתם להשקיע – בנכס/ים שייתנו לכם רווח חודשי/שנתי גבוה יותר ועל כן תוכלו ליהנות מהחזר השקעה גבוה יותר.

מהי ההגדרה של נכס מניב?

נכס מניב הנו נכס שאמור לייצר לנו רווח או תוצרת כלשהי. העניין עם ההגדרה הבעייתית הזו היא שגם רווח של שקל נחשב לרווח והופך (על פי ההגדרה) את הנכס למניב. אילה אגם הנה חברת נדל"ן מנוסה וותיקה בתחום ועל כן יודעת שאסור להסתפק בנכסים בעלי רווח נמוך עם תשואה שנתית נמוכה שכן חבל על הזמן והכסף שלנו. לעומת זאת, השקעה של אותו סכום כסף בנכסים מניבים יותר תוביל להשקעה חכמה היא אופציות להשקעות נוספות בעתיד.

דוגמאות לאנשים המשקיעים ללא מחשבה:

  • אנשים הרוכשים דירה מבלי לבדוק את הסביבה. אם הסביבה מוכרת כבעייתית או שיש עליה כתבות בחדשות כל שני וחמישי – תתקשו מאוד למצוא שוכרים לדירה או למכור אותה ברווח.
  • אנשים הרוכשים דירה באזור שבו הורסים מרכז מסחרי או מקום שסיפק עבודה למאות/אלפי אנשים מהאזור וכעת ייחסרו מקומות עבודה.
  • אנשים הרוכשים דירה מבלי לחשב את ההשקעה הנדרשת גם בשיפוץ הדירה.
  • אנשים המשקיעים כסף שהם לא יכולים להרשות לעצמם להפסיד ועשוי לפגוע באיכות החיים שלהם.
  • אנשים הרוכשים דירה ממישהו לא מוכר, ללא תעודות ו/או גיבוי כלכלי לחברה שעשויה לפשוט רגל ולהשאיר את בעל הדירה ללא דירה וללא כסף.

כיצד נוכל להשקיע בחכמה?

פשוט לעשות הפוך ממה שכתבנו בסעיף הקודם. השקעה חכמה בדירה מתחילה מבדיקת הקבלן/חברת הנדל"ן עמם אתם עובדים. לאחר מכן אתם בודקים את פוטנציאל ההכנסה שלכם מה שקובע את התשואה השנתית שלכם. לאחר מכן בודקים את הסביבה, מקומות עבודה לתושבי האזור, מתחמים חדשים הנבנים במקום ועשויים להעלות את ערך הבית ועוד.

למידע נוסף על נכס מניב >>

Top
נגישות